Bokser Michał Chudecki odbył pokazowy trening w Pile

11 stycznia w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się pokazowy trening bokserski z Michałem TNT Chudeckim, wielokrotnym reprezentantem kraju, uczestnikiem Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, który od 2012 roku jest bokserem zawodowym. Zawodnika z Poznania, którego Rekord 10-1-1-3 KO, do udziału w treningu zaprosił klub Sporty Walki Piła wraz z Extreme Hobby.

– W tym treningu są obecni gównie zawodnicy naszego klubu oraz młodzi bokserzy Sokoła Piła, których trenuje trener Sławomir Nowicki (obecny na treningu), a z którym również współpracujemy. Na treningu mamy ponad 35 osób, również cztery dziewczyny. Jesteśmy nowym klubem sportowym w Pile, który działa od dwóch miesięcy. Staramy się rozwijać oraz startować w różnych zawodach. Być może w połowie roku zorganizujemy Galę sportów walki. Na treningi uczęszcza ok. 50 -60 osób, które trenują boks, K1, BJJ, CrossFit. Na treningi zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 16 lat, nie tylko osoby mające już do czynienia ze sportami walki i planującymi starty w zawodach, ale również wszystkich, których celem jest poprawa sylwetki czy kondycji. Wszystkie informacje można znaleźć na facebooku, wpisując Sporty Walki Piła – mówi Przemysław Leniec (Sporty Walki Piła).

Wielu kibiców boksu amatorskiego z niecierpliwością oczekiwało w 2012 roku na finał 83. Indywidualnych Mistrzostw Polski w wadze lekkiej (60 kg), w którym mieli zmierzyć się dwaj liderzy kadry narodowej, 26-letni Michał Chudecki (PKB LECHMA Poznań) i o 7 lat młodszy Dawid Michelus (Sokół Piła). Niestety kontuzja ręki wyeliminowała Michała. Po wyleczeniu kontuzji Michał związał swoją karierę z jedną z grup zawodowych (Babilon Promotion) i stoczył już kilka zwycięskich walk. Nasze miasto mile wspomina i cieszy się z obecności w Pile.

– Bardzo cieszę się z zaproszenia. Ponieważ jesteśmy w Pile, więc postanowiłem nawet w niedzielę piłować uczestników tego treningu. Zaczęliśmy od rozgrzewki ogólnorozwojowej 10-12 minut. Potem dobieraliśmy się w pary i przerobiliśmy kilka akcji, potem taka mała zabawka sparingowa, tak aby nie pozabijali się, a na koniec – aby ich wymęczyć – były brzuszki i pompki – mówi bokser Michał Chudecki. W Pile zawsze boks był na dobrym poziomie. Znam chłopaków z Sokoła Piła, od trenera Nowickiego, głównie z boksu amatorskiego, gdzie mieliśmy okazję boksować podczas różnych turniejów. Pamiętam, że miałem walczyć z Dawidem Michelusem, ale kontuzja mnie wyeliminowała, a szkoda, bo pojedynek zapowiadał się bardzo ciekawie – dodaje Michał Chudecki.

Na koniec przypomnijmy jeszcze zawodników i ich osiągnięcia, którzy reprezentowali barwy Sportów Walki Piła w 2014 roku.

Paweł Zamorski i Jacek Kotwica wygrali swoje kategorie wagowe w II Otwartych Mistrzostwach Poznania w boksie, które odbyły się w październiku. Trzeci z zawodników klubu Sporty Walki Piła, Damian Paczesny, w półfinale swojej kategorii musiał uznać wyższość zawodnika z Poznania.

22 listopada odbyła się w Pile Gala GSW 5 Piła, którą pilski klub organizował wraz z zaprzyjaźnionym klubem Sporty Walki Gostyń.

W walkach bokserskich wystąpiło dwóch zawodników klubu Sporty Walki Piła. Zarówno Paweł Zamorski jak i Damian Paczesny wygrali na punkty swoje walki. Trzeci z ich reprezentantów, Łukasz Przybylski ,3 dni przed galą niestety odniósł poważną kontuzję. Warto dodać, że Łukasz miał stoczyć walkę wieczoru. Tego samego dnia w Kaliszu Pomorskim na gali K1 rules stoczył walkę Gracjan Bielecki, który w pilskim klubie podnosi umiejętności bokserskie. Gracjan pokonał swojego rywala na punkty!

Sebastian Daukszewicz

michal_chudecki10

michal_chudecki45 michal_chudecki11 michal_chudecki12 michal_chudecki13 michal_chudecki14 michal_chudecki15 michal_chudecki16 michal_chudecki17 michal_chudecki18 michal_chudecki19 michal_chudecki20 michal_chudecki21 michal_chudecki22 michal_chudecki23 michal_chudecki24 michal_chudecki25 michal_chudecki26 michal_chudecki27 michal_chudecki28 michal_chudecki29 michal_chudecki30 michal_chudecki31 michal_chudecki32 michal_chudecki33 michal_chudecki34 michal_chudecki35 michal_chudecki36 michal_chudecki37 michal_chudecki38 michal_chudecki39 michal_chudecki40 michal_chudecki41 michal_chudecki42 michal_chudecki43 michal_chudecki44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *