Chodnik

Witam!

Jestem pracownicą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. H. Cegielskiego w Pile, przy ul. Ceglanej 4 (Mechanik). Chodnik łączący ulicę Ceglaną z wejściem do szkoły w chwili obecnej jest w fatalnym stanie! Na ulicy Ceglanej, wzdłuż asfaltu, dwa lub trzy lata temu chodnik był remontowany i jest równiutki polbruk. A chodnik, który łączy przejście na pasach z wejściem do szkoły jest zdewastowany, tylko czekać aż ktoś połamie nogi, albo wybije zęby!
Tym chodnikiem chodzą uczniowie z mojej szkoły, z warsztatów PCE, z Domu Studenta i bardzo dużo innych ludzi, którzy skracają sobie drogę do domu lub pracy, ponieważ za pasami przy szkole jest przystanek MZK do miasta – linie nr 5, 11, 16.
Dyrektor mojej szkoły sprawdził do kogo należy teren chodnika i okazało się, że
Jest to teren miasta. W związku z tym wystosował pismo do odpowiedniej instytucji, do Zieleni Miejskiej. Otrzymał odpowiedź, że w tym miejscu nie ma żadnego chodnika, tylko tereny rekreacyjne (a tak w ogóle to przydałby się parking, bo to też teren rekreacji), że teren ten musi być przekształcony na chodnik, obecnie jest on szeroki, ale równie dobrze może być o połowę węższy, ale równy.
Naprawdę ten chodnik wymaga pilnego remontu i jest bardzo potrzebny. Niezbędny jest także parking, na budowę, którego miasto mogłoby przeznaczyć środki z UE.*

* pisownia oryginalna

Czy Czytelniczka jest malkontentką „czepiającą” się nie istotnych drobiazgów? Niech odpowiedzi udzielą ilustrujące problem zdjęcia. Jednak mamy nadzieję, że ZDiZ zajmie się tym niebanalnym tematem i nie zamiecie go pod przysłowiowy dywan.

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji:
„Tętno Regionu”
ul. 11 Listopada 40 pokój 101
64-920 Piła
z dopiskiem: „REAKCJA”

Marek Mostowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *