Dąbrowianki zbyt wysoką przeszkodą dla pilanek

Szybkie zwycięstwo odniosły w 12. kolejce Orlen Ligi podopieczne Juana Manuela Serramalery. Dąbrowianki w Pile pozwoliły rywalkom na wyrównaną grę tylko na początku każdej z partii, później odskakując i kończąc spotkanie po trzysetowej walce.

Początek pierwszej partii zdecydowanie należał do miejscowych. Sytuacja nie trwała jednak długo – dąbrowianki błyskawicznie odrobiły straty, a chwilę później objęły prowadzenie dzięki skutecznemu blokowi. Na pierwszej przerwie technicznej przyjezdne prowadziły zaledwie jednym oczkiem, dzięki efektywnemu zagraniu Eleonory Dziękiewicz. Po powrocie pod siatkę błędy pilanek i dobra postawa gości pozwoliły siatkarkom z Dąbrowy Górniczej budować coraz większą przewagę. Z akcji na akcję przyjezdne zmierzały do wygrania partii, jednak gospodynie nie dawały za wygraną. Mimo starań to dąbrowianki mogły cieszyć się z pięciu oczek zapasu na drugiej przerwie technicznej. Po powrocie na boisko asem serwisowym popisała się Dominika Sobolska, a chwilę później kolejne oczko do konta swojej drużyny dopisała Tamara Kaliszuk. Choć Natalia Krawulska ze wszystkich sił starała się pomóc zespołowi wyrównać wynik, to przeciwniczki okazały się bezlitosne. Piłka setowa dla dąbrowianek pojawiła się po skutecznym ataku Katarzyny Koniecznej, a partia zakończyła się wynikiem 25:18.

Początek kolejnej odsłony to rywalizacja punkt za punkt. Dopiero dobra postawa Magdaleny Wawrzyniak pozwoliła pilankom odskoczyć na dwa oczka. Sytuacja nie potrwała długo, bowiem zespół z Dąbrowy Górniczej nie tylko wyrównał wynik, ale też objął prowadzenie, schodząc na pierwszą przerwę techniczną z jednym oczkiem zapasu. Po wznowieniu gry świetne akcje Giny Mancuso przeplatały się z efektywnymi zagraniami Wawrzyniak i Veroniki Skorupki. Mimo starań pilskiego zespołu to przyjezdne mogły ponownie cieszyć się z prowadzenia na przerwie technicznej (16:12). Powrót na parkiet to kolejne oczko na koncie dąbrowianek. Przyjezdne sukcesywnie zbliżały się do zwycięstwa w kolejnej partii. Skuteczny blok w połączeniu z niemocą pilanek przyczyniły się do pierwszej piłki setowej dla dąbrowianek. Odsłonę zakończył skuteczny blok Kaliszuk i Sobolskiej.

Pilanki rozpoczęły kolejną partię od prowadzenia 2:0. Przeciwniczki jednak nie dawały za wygraną i po kilku kolejnych akcjach to one osiągnęły przewagę 4:3, którą udało im się utrzymać do pierwszej przerwy technicznej. Po wznowieniu gry sytuacja wyglądała podobnie do tej z poprzedniej partii: dąbrowianki z akcji na akcję zwiększały swoją dominację. Na boisku fenomenalnie radziła sobie Sobolska. Dzięki jej zagraniom przyjezdne mogły cieszyć się z trzech oczek zapasu na drugiej przerwie technicznej. Po powrocie pod siatkę pilanki rozpoczęły odrabianie strat. Trzy kolejne akcje Skorupki i Wilczyńskiej doprowadziły do remisu 17:17. Sytuacja nie potrwała długo, bowiem dąbrowianki ponownie przejęły pałeczkę i już po chwili wypracowały dwupunktową przewagę. Piłka meczowa pojawiła się przy wyniku 24:21. Dąbrowianki wykorzystały pierwszą szansę na zakończenie meczu i już po chwili mogły cieszyć się z trzech zdobytych punktów.

MVP meczu: Katarzyna Konieczna

PGNiG Nafta Piła – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (18:25, 16:25, 21:25)

Składy zespołów:

Nafta: Milović (5), Jarmoc (4), Wawrzyniak (9), Krawulska (5), Nadziałek (1), Raczyńska (1), Paulikouskaya (libero) oraz Wilczyńska (4), Konieczna (2), Skorupka (6) i Sobczak (2)

MKS: Konieczna (15), Dziękiewicz (6), Mancuso (14), Cemberci (1), Kaliszuk (7), Urban (libero) oraz Liniarska (1) i Strasz (libero).

Olga Sadowska – Strefa siatkówki – www.siatka.org
Fot. M.M.

dabrowianki_zbyt_wysoka01

dabrowianki_zbyt_wysoka02 dabrowianki_zbyt_wysoka03 dabrowianki_zbyt_wysoka04 dabrowianki_zbyt_wysoka05 dabrowianki_zbyt_wysoka06 dabrowianki_zbyt_wysoka07 dabrowianki_zbyt_wysoka08 dabrowianki_zbyt_wysoka09 dabrowianki_zbyt_wysoka10 dabrowianki_zbyt_wysoka11 dabrowianki_zbyt_wysoka12 dabrowianki_zbyt_wysoka13 dabrowianki_zbyt_wysoka14 dabrowianki_zbyt_wysoka15 dabrowianki_zbyt_wysoka16 dabrowianki_zbyt_wysoka17 dabrowianki_zbyt_wysoka18 dabrowianki_zbyt_wysoka19 dabrowianki_zbyt_wysoka20 dabrowianki_zbyt_wysoka21 dabrowianki_zbyt_wysoka22 dabrowianki_zbyt_wysoka23 dabrowianki_zbyt_wysoka24 dabrowianki_zbyt_wysoka25 dabrowianki_zbyt_wysoka26 dabrowianki_zbyt_wysoka27 dabrowianki_zbyt_wysoka28 dabrowianki_zbyt_wysoka29 dabrowianki_zbyt_wysoka30 dabrowianki_zbyt_wysoka31 dabrowianki_zbyt_wysoka32 dabrowianki_zbyt_wysoka33 dabrowianki_zbyt_wysoka34 dabrowianki_zbyt_wysoka35 dabrowianki_zbyt_wysoka36 dabrowianki_zbyt_wysoka37 dabrowianki_zbyt_wysoka38 dabrowianki_zbyt_wysoka39 dabrowianki_zbyt_wysoka40 dabrowianki_zbyt_wysoka41 dabrowianki_zbyt_wysoka42 dabrowianki_zbyt_wysoka43 dabrowianki_zbyt_wysoka44 dabrowianki_zbyt_wysoka45 dabrowianki_zbyt_wysoka46 dabrowianki_zbyt_wysoka47 dabrowianki_zbyt_wysoka48 dabrowianki_zbyt_wysoka49 dabrowianki_zbyt_wysoka50 dabrowianki_zbyt_wysoka51 dabrowianki_zbyt_wysoka52 dabrowianki_zbyt_wysoka53 dabrowianki_zbyt_wysoka54 dabrowianki_zbyt_wysoka55 dabrowianki_zbyt_wysoka56 dabrowianki_zbyt_wysoka57 dabrowianki_zbyt_wysoka58 dabrowianki_zbyt_wysoka59 dabrowianki_zbyt_wysoka60

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *