Dni Ubezpieczonego w ZUS

W dniach od 6 do 10 października Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje kolejną, już trzecią edycję „Dni Ubezpieczonego”. Jest to akcja informacyjno-edukacyjna, która daje okazję do uzyskania informacji na wszelkie pytania nurtujące ubezpieczonych również w zakresie praw i obowiązków wynikających z systemu ubezpieczeń społecznych.

Od 6 października (poniedziałek) do 10 października (piątek) w godz. 10:00-12:00 będzie można skorzystać z pomocy ekspertów Oddziału ZUS w Pile m.in. w następujących tematach:

6 października (poniedziałek): „Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym w związku z podjęciem pracy za granicą w ramach państw Unii Europejskiej”,
7 października (wtorek): „Abolicja, ulgi i umorzenia w opłacaniu składek”,
8 października (środa) „Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym w związku z podjęciem pracy za granicą w ramach państw Unii Europejskiej”,
9 października (czwartek): „Abolicja, ulgi i umorzenia w opłacaniu składek”,

10 października (piątek) „Abolicja, ulgi i umorzenia w opłacaniu składek” oraz „Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym w związku z podjęciem pracy za granicą w ramach państw Unii Europejskiej”.

W tych dniach zainteresowani będą mogli założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, na którym każdy ubezpieczony  może m.in. sprawdzić, czy płatnik składek odprowadza za niego składki na ubezpieczenia społeczne oraz w jakiej wysokości, a także, czy członkowie najbliższej rodziny zostali prawidłowo zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego.

red

dni_ubezpieczonego_w_zus10

dni_ubezpieczonego_w_zus11