Dwa groźne pożary w Pile, w trakcie weekendu

W sobotni poranek, 20 sierpnia 2016 roku o godzinie 05:30, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pile odebrał zgłoszenie o dymie wydobywającym się z okien kamienicy, znajdującej się w Pile, przy ulicy Ojca Maksymiliana Kolbe.

Po przybyciu na miejsce straży pożarnej natychmiast przystąpiono do rozpoznania sytuacji, które w efekcie potwierdziło informacje zawarte w zgłoszeniu telefonicznym. Strażacy przystąpili równocześnie do akcji gaśniczej oraz poszukiwawczej, która miała na celu odnalezienie ewentualnych osób poszkodowanych. Podczas przeszukiwania mieszkania, w którym panowało zadymienie, stwierdzono obecność nieprzytomnej kobiety. Osobę natychmiast wyniesiono na zewnątrz i udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Niestety przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził jej zgon.

Podobna sytuacja miała miejsce dzień później, tj. 21 sierpnia 2016 roku, również w godzinach porannych, gdzie dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pile, odebrał zgłoszenie o dymie wydobywającym się z okien budynku wielorodzinnego w Pile, przy ulicy Wawelskiej. W tym przypadku, po rozpoznaniu stwierdzono, że silne zadymienie wydobywa się z pomieszczenia piwnicznego. Ze względu na realne zagrożenie, przystąpiono do ewakuacji blisko 100 mieszkańców obiektu oraz równolegle rozpoczęto działania gaśnicze. Na szczęście okazało się, że w wyniku zdarzenia nie było osób poszkodowanych, a straty nastąpiły tylko w odniesieniu do mienia znajdującego w pomieszczeniu objętym pożarem.

W działaniach brała udział również Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Energetyczne oraz przedstawiciel zarządcy obiektu.

Opracowanie : st. sekc. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła
Zdjęcia: mł. bryg. Zbigniew Szukajło

dwa_grozne_pozary00

dwa_grozne_pozary01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *