Emocjonujące spotkanie w Bydgoszczy. Nafta wraca do Piły z tarczą!

Emocjonujace_spotkanie_w_Bydgoszczy

Emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice w Bydgoszczy. W meczu dwóch zespołów z dołu tabeli wyrównane były pierwsze trzy sety. Czwartą odsłonę siatkarki PGNiG Nafty Piła w pełni już kontrolowały i zainkasowały komplet punktów. Pałac wciąż pozostaje bez wygranej.

Na początku meczu dzięki dobrej zagrywce pilanki odskoczyły na 4:2, gospodynie jednak szybko wyrównały, ale na przerwę techniczną, po ataku Natalii Krawulskiej z jednopunktową zaliczką zeszły przyjezdne. Po niej w ekipie bydgoskiej po raz kolejny zawiodło przyjęcie zagrywki (7:11). Dobry serwis Weroniki Fojucik pozwolił gospodyniom zbliżyć się na jeden punkt (11:12). Kiedy najpierw dobrą zagrywką, a potem atakiem popisała się Zuzanna Czyżnielewska, to bydgoszczanki miały punkt przewagi (15:14). Młoda atakująca dalej nie zwalniała tempa i popisywała się kolejnymi zagrywkami (17:14). Pilanki popełniały coraz więcej błędów i różnica była coraz większa (20:15). Błędy popełniały także bydgoszczanki i wkrótce było już tylko 21:19. Dobry atak Marzeny Wilczyńskiej, a także pomyłka Weroniki Fojucik sprawiły, że to przyjezdne były już na prowadzeniu. Błędy pilanek, oraz blok Pałacu sprawiły jednak, że to gospodynie lepiej rozpoczęły mecz.

Początek drugiej odsłony był bardzo wyrównany. W bydgoskiej ekipie od początku aktywna była Julia Twardowska. Dobra zagrywka Magdaleny Wawrzyniak pozwoliła pilankom odskoczyć na 5:3. Przy stanie 4:7 o przerwę poprosiła Agata Kopczyk. Pilanki sprawiały rywalkom sporo kłopotów w przyjęciu zagrywki, były skuteczniejsze w ataku i podwyższały swoje prowadzenie, po ataku Justyny Raczyńskiej i nieudanych atakach Patrycji Polak i Zuzanny Czyżnielewskiej było już 13:8. Dobre ataki Magdaleny Wawrzyniak pozwalały PGNiG Nafcie prowadzić na przerwie technicznej 16:11. Bydgoszczanki się nie poddawały i zdobyły trzy oczka z rzędu, a po udanym bloku Małgorzaty Skorupy różnica stopniała do jednego punktu, po chwili był już remis 17:17 w dużej mierze dzięki błędom własnych gości. Dobra gra w ataku Mariji Milović pozwoliła pilankom ponownie odskoczyć – na 21:18. Pałacanki raz jeszcze wyrównały przy zagrywce Marty Biedziak. Końcówka należała jednak do pilanek, które po kolejnych atakach Milović wyrównały stan meczu.

Na początku trzeciego seta żadnej z ekip nie udało się odskoczyć nawet na dwa punkty. Dopiero po asie serwisowym Natalii Krawulskiej i błędzie pałacanek zrobiło się 8:5 dla gości. Po przerwie technicznej Pałac szybko odrobił straty, a po pojedynczym bloku Śmieszek wyszedł na prowadzenie 11:10, a po kolejnym błędzie pilanek przewaga wzrosła już do dwóch oczek. Przy zagrywce Joanny Sobczak na tablicy zrobiło się 15:15. Znakomite wejście w kolejnych akcjach zanotowała Kinga Dybek, która zmieniła Twardowską, po atakach tej młodej siatkarki było już 18:15 dla Pałacu. Ataki Skorupki oraz pomyłka Zuzanny Czyżnielewskiej sprawiła, że różnica mocno stopniała, a kilka minut później było już remisowo. Po bloku na Polak było już 22:21 dla pilanek i dalej dobrze zagrywała Katarzyna Nadziałek i podwyższyła prowadzenie swojej ekipy i pozwoliła zna zakończenie seta (25:21 po udanych kontratakach Sobczak).

W czwartym secie po początkowo wyrównanej grze pilanki odskoczyły na 7:5. Spore kłopoty swoją zagrywką zrobiła rywalkom Milović, a dodatkowo błędy własne pałacanek oraz blok na Dybek sprawiły, że zrobiło się 13:9 dla gości. Podopieczne Łukasza Przybylaka pewnie zmierzały po zwycięstwo, po asie serwisowym Caroline Jarmoc było już 17:12, a po dobrej akcji Skorupki przyjezdne miały już 7 punktów przewagi i o czas poprosiła Agata Kopczyk. Dobra zagrywka i blok pilanek pozwoliła im kontrolować boiskowe wydarzenia. Kolejny atak Milović dał im piłki meczowe (24:18). Pałac obronił dwa meczbole, ale po własnym błędzie przypieczętował kolejną ligową porażkę.

MVP meczu: Marija Milović
Pałac Bydgoszcz – PGNiG Nafta Piła 1:3 (25:23, 22:25, 21:25, 20:25)

Składy zespołów:
Pałac: Biedziak (4), Misiuna (3), Twardowska (8), Skorupa (11), Czyżnielewska (12), Fojucik (11), Nowkaowska (libero) oraz Polak (5), Dybek (2), Śmieszek (2), Bałdyga i Korabiec (libero)

Nafta: Milović (14), Jarmoc (9), Wawrzyniak (8), Krawulska (13), Nadziałek (9), Raczyńska (3), Pauliukouskaja (libero) oraz Wilczyńska (3), Skorupka (6) i Sobczak (14).

Ewa Koperska-Bogaczyk – Strefa siatkówki – www.siatka.org
Fot. Sebastian Daukszewicz