Jak Wojtuś został… policjantem

Wykładowcy Zakładu Służby Prewencyjnej Szkoły Policji w Pile podinsp. Zbigniew Bogusz i podkom. Michał Zielonka we współpracy z Fundacją „Mam marzenie” uczestniczyli w spełnieniu marzenia 5-letniego ciężko chorego Wojtusia, który od zawsze marzył, aby zostać policjantem.

Jego życzenie spełnili policjanci ze Szkoły Policji w Katowicach, których wspomogli funkcjonariusze z pilskiej Szkoły. Podisnp. Bogusz i podkom. Zielonka jako wolontariusze zaangażowali się w organizację przedsięwzięcia i dzięki nawiązanej współpracy chłopiec wraz ze swoim kolegą Adasiem, Rodzicami i p. Marią Jankowską z Fundacji „Mam marzenie” uczestniczyli w jednodniowym szkoleniu, zorganizowanym specjalnie dla niego w katowickiej Szkole.

Podczas zajęć patrol pod dowództwem Wojtka podjął symulowaną interwencję, w wyniku której doszło do zatrzymania sprawcy przestępstwa i umieszczenia go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Oprócz tego Wojtek ujawnił ślady daktyloskopijne, zwiedził obiekty dydaktyczne katowickiej Szkoły Policji, miał też możliwość obejrzenia zajęć z zakresu taktyki i technik interwencji, a także poznania Sznupka – maskotki śląskiej Policji. Uczestniczący w przedsięwzięciu podpinsp. Bogusz i podkom. Zielonka przekazali specjalnie dla Wojtka 4 zestawy klocków Lego, z których najważniejszym był oczywiście komisariat Policji.

Pobyt i uczestnictwo w zajęciach pozwoliły Wojtkowi i Jego bliskim choć na chwilę zapomnieć o codziennej walce z chorobą i dały wiele radości.

Warto również dodać, że wspomniani wykładowcy pilskiej Szkoły Policji wielokrotnie angażowali się w różnego rodzaju działania wolontaryjne. Wśród niech nie zabrakło wyjazdów do Szpitala Specjalistycznego w Pile, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Leżenicy, spotkań prewencyjnych dla mieszkańców Piły, wykładów profilaktycznych dla seniorów, czy też we współpracy z Fundacją „Mam marzenie” i realizacji marzeń: chorego na mukowiscydozę 6-letniego Krzysia oraz 16-letniego Konrada cierpiącego na stwardnienie guzowate.

Anna Fons
Zdjęcia: Szkoła Policji w Katowicach

Linki:

Mam marzenie
http://www.mammarzenie.org/

Szpital:
http://pila.szkolapolicji.gov.pl/joomla/2332.html

Leżenia:
http://pila.szkolapolicji.gov.pl/joomla/2355.html

Seniorzy
http://pila.szkolapolicji.gov.pl/joomla/archiwum-aktualnosci/223-2013/listopad-2013/2312-niebezpieczenstwo-dla-seniorow.html

Krzyś
http://pila.szkolapolicji.gov.pl/joomla/2027-marzenia-do-spelnienia.html

Konrad
http://pila.szkolapolicji.gov.pl/joomla/2182.html

jak_wojtus_zostal_policjantem10

jak_wojtus_zostal_policjantem22

jak_wojtus_zostal_policjantem11

jak_wojtus_zostal_policjantem12

jak_wojtus_zostal_policjantem13

jak_wojtus_zostal_policjantem14

jak_wojtus_zostal_policjantem15

jak_wojtus_zostal_policjantem16

jak_wojtus_zostal_policjantem17

jak_wojtus_zostal_policjantem18

jak_wojtus_zostal_policjantem19

jak_wojtus_zostal_policjantem20

jak_wojtus_zostal_policjantem21