Jedziemy „Tygrysem”! Zapraszamy na bezpłatny przejazd i prezentację taboru

Oddział Wielkopolski Przewozów Regionalnych zaprasza na bezpłatny przejazd promocyjny na trasie Poznań Główny – Piła Główna, który odbędzie się w poniedziałek 16 listopada 2015 r. Zmodernizowany pociąg EN57AL, tzw. „Tygrys” zabierze Wielkopolan w podróż z Poznania przez Oborniki, Rogoźno, Budzyń, Chodzież do Piły i z powrotem.

Przejazd dla pasażerów jest organizowany bezpłatnie, na podstawie okolicznościowych biletów, które będą do nabycia u obsługi pociągu. Przewozy Regionalne zapraszają na pokład wszystkich zainteresowanych: mieszkańców Wielkopolski, przedstawicieli mediów, miłośników kolei i zorganizowane grupy dzieci (potwierdzenie pod nr tel. 691 994 042).

Pociąg specjalny w stronę Piły wyjedzie o godz. 8:48 ze stacji Poznań Główny z peronu 1a i będzie zatrzymywał się na stacjach pośrednich: Oborniki Wielkopolskie Miasto (postój 9:17 – 9:34), Rogoźno Wielkopolskie (9:56), Budzyń (10:13), Chodzież (10:26), Piła Główna (10:47).

W Pile o godz. 11:00 zaplanowano otwartą, godzinną prezentację pociągu, podczas której goście będą mieli możliwość zwiedzenia kabiny maszynisty, na co dzień niedostępnej dla pasażerów. Promocyjny kurs powrotny wyruszy z Piły o godz. 12:00 i dojedzie do Poznania o godz. 14:14.

Pierwsze zmodernizowane pociągi Przewozów Regionalnych, zgodnie z planem, zaczną obsługę połączeń na terenie woj. wielkopolskiego od 16 listopada. Przewozy Regionalne udostępniają zmodernizowany tabor jeszcze przed wejściem w życie nowego rozkładu jazdy. Wszystko z myślą o pasażerach, którzy już teraz będą mogli korzystać  z udogodnień wyremontowanych pociągów podczas codziennych dojazdów do szkoły i pracy. Oddział Wielkopolski planuje wprowadzić zmodernizowany tabor do obsługi wybranych tras  w terminach zgodnych z aktualnie obowiązującym rozkładem jazdy.

Na stacjach zaznaczonych na schemacie rozkładu kolorem czerwonym (Oborniki, Chodzież) odbędą się około 20 minutowe prezentacje taboru.

(SE)

jedziemy_tygrysem01

jedziemy_tygrysem02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *