Jubileusz turystycznie

Kalendarz imprez związanych z 25-leciem Szkół Jadwiżyńskich pełen jest różnych zdarzeń – wystawa plastyczna, fotograficzna, koncerty, sesja popularno-naukowa, jarmark. Nie zabrakło również akcentu turystycznego, rajdu turystycznego do Kaliny.
Pan Andrzej Bąk, opiekun szkolnego koła turystycznego zaprosił do współpracy państwa Piotrowskich – Joannę i Eugeniusza, turystów „od zawsze”, działaczy PTTK, których gromadka dzieci od początku i bez przerwy uczyła się w obecnym Zespole Szkół nr 2 – najstarszy Krzysztof rozpoczął naukę w klasie pierwszej z chwilą rozpoczęcia działalności szkoły, a najmłodsza Kasia jest obecnie uczennicą I klasy gimnazjum. Państwo Piotrowscy wzięli na siebie trud przygotowania i poprowadzenia trasy pieszej oraz gier i zabaw na mecie.
bezNazwy1
Z kolei gospodarzem trasy rowerowej był Dawid Jerks, turysta-rowerzysta, działacz PTTK i Bractwa Turystyki Rowerowej a „przy okazji” absolwent jadwiżyńskich szkół.

Rajd odbył się 24 maja i zgromadził łącznie blisko 120 osób, z czego 24 wybrały trasę rowerową, a reszta wędrowała pieszo bądź przygotowywała metę. Nie zabrakło gier i zabaw, konkursów, kiełbasek opiekanych nad ogniem i specjalnego prezentu od dyrektora szkoły, pana Grzegorza Wądołowskiego, który obradował wszystkich uczestników słodkimi „Grześkami”.

Jan Balcerzak
Fot. Dawid Jerks i Jan Balcerzak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *