Kierowca z 3 promilami i bez uprawnień sprawcą kolizji z pociągiem

W czwartek, 2 lutego w godzinach porannych kierujący samochodem m-ki Renault Megane prawie z 3 promilami alkoholu w organizmie oraz bez uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi doprowadził do kolizji z pociągiem pasażerskim. Sprawca to 32-letni mieszkaniec gminy Szydłowo. Wraz z nim jechał jeszcze pasażer. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

2 lutego br. około godz. 08:30 na przejeździe kolejowym w Szydłowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i pociągu pasażerskiego. Kierujący pojazdem m-ki Renault Megane, 32-letni mieszkaniec gminy Szydłowo, zbliżając się do prawidłowo oznaczonego przejazdu kolejowego (droga powiatowa 1168P)  nie dostosował się do znaku STOP i  wjechał wprost przed nadjeżdżający pociąg pasażerski relacji Szczecin-Warszawa.

Na miejsce niezwłocznie przyjechali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej  jednostki Policji. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierującego pojazdem Renault, który od początku budził wątpliwości. Badanie wykazało, że 32-latek ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Maszynista był trzeźwy.

W wyniku tego zdarzenia nietrzeźwy kierowca Renault doznał obrażeń ręki, która na miejscu została zaopatrzona przez przybyły Zespół Karetki Pogotowia pilskiego szpitala. Jadący w pojeździe Renault Megane pasażer – 40 letni mieszkaniec gminy Szydłowo – nie chciał skorzystać z jakiejkolwiek pomocy medycznej.

KPP Piła

kierowca_z_promilami00

kierowca_z_promilami03 kierowca_z_promilami01 kierowca_z_promilami02