Koalicja podzieliła między siebie stanowiska – Franciszek Tamas oficjalnie Starostą Pilskim

Najważniejszym punktem pierwszej sesji w V kadencji Rady Powiatu w Pile był wybór nowego Starosty Pilskiego – Przewodniczącego Zarządu Powiatu Pilskiego, którym został Franciszek Tamas, były wójt Gminy Białośliwie.

Za tą kandydaturą, którą zgłosił radny Henryk Stokłosa, zagłosowało 14 radnych, przeciw było 7, a 4 wstrzymało się od głosu. Głosowania, które odbyły się 27 listopada w sali sesyjnej było tajne. Wynik głosowań był do przewidzenia, ponieważ koalicja Porozumienie Samorządowe – Polskie Stronnictwo Ludowe ma większość głosów w Radzie Powiatu i to ona podzieliła między siebie również pozostałe stanowiska.

– Przychodzę do Was z pokorą. Z pokorą służyć wyborcom Prawa i Sprawiedliwości. Przychodzę z pokorą służyć wyborcom Platformy Obywatelskiej. Przychodzę z pokorą służyć wyborcom Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przychodzę z pokorą służyć wyborcom Porozumienia Samorządowego. Przychodzę także z pokorą służyć wyborcom ugrupowań, które nie dostały się do rady powiatu. Bo nasz powiat – to my wszyscy.  Szanowni zebrani. Przynoszę Państwu w ofercie moje 30 lat samorządowego doświadczenia zawodowego, w tym 20 lat na najwyższych stanowiskach w miastach i gminach. Deklaruję, że moim domem i troską będą mieszkańcy miasta Piła. Moim domem i troską będą mieszkańcy gmin Łobżenica, Wysoka, Wyrzysk, Białośliwie, Miasteczko Krajeńskie, Kaczory, Ujście, Szydłowo. Bo powiat zaczyna się i kończy każdym domostwem – mówił w okolicznościowym przemówieniu po wyborze nowy Starosta Pilski, Franciszek Tamas.

– Moim najpilniejszym zadaniem, jako starosty będzie ocena stanu finansów powiatu, szukanie oszczędności w strukturach wydatków i organizacji administracji powiatowej oraz przeznaczanie ich, po decyzji Państwa, na konkretne zadania rzeczowe. Również moim pilnym zadaniem będzie wypracowanie i przedstawienie diagnozy zagrożeń i spraw pilnych, jakie oczekują na Państwa decyzje, nawet te niepopularne, które oczekiwały na nowy zarząd. Dotyczy to ochrony zdrowia, oświaty, rynku pracy i gospodarowania mieniem powiatowym. Musimy mieć przekonanie o ich słuszności i wspólnie stawić im czoła. Nie przychodzę tutaj z rewolucją, ale też nie ma czasu na nieefektywną ewolucję. W strukturach powiatowych drzemią rezerwy, które należy jak najlepiej wykorzystać. Moim pragnieniem jest to, by nasz powiat był przyjazny, transparentny i kompetentny – dodaje Franciszek Tamas.

Podczas obrad decyzją radnych, w tajnym głosowaniu, wybrano Kazimierza Wasiaka z Porozumienia Samorządowego na Przewodniczącego Rady Powiatu Pilskiego, a wiceprzewodniczącymi rady powiatu zostali: Stanisław Wełniak i Roman Sobieszczyk – obaj z PSL. Wicestarostą pilskim został wybrany Stefan Piechocki z PSL, zaś członkami Zarządu Powiatu Pilskiego Jerzy Wiesiołek (PSL), Mirosław Pierko (PS). Eligiusz Komarowski z PS został etatowym członkiem Zarządu Powiatu Pilskiego.

(SE)

koalicja_podzielila10

koalicja_podzielila61 koalicja_podzielila11 koalicja_podzielila12 koalicja_podzielila13 koalicja_podzielila14 koalicja_podzielila15 koalicja_podzielila16 koalicja_podzielila17 koalicja_podzielila18 koalicja_podzielila19 koalicja_podzielila20 koalicja_podzielila21 koalicja_podzielila22 koalicja_podzielila23 koalicja_podzielila24 koalicja_podzielila25 koalicja_podzielila26 koalicja_podzielila27 koalicja_podzielila28 koalicja_podzielila29 koalicja_podzielila30 koalicja_podzielila31 koalicja_podzielila32 koalicja_podzielila33 koalicja_podzielila34 koalicja_podzielila35 koalicja_podzielila36 koalicja_podzielila37 koalicja_podzielila38 koalicja_podzielila39 koalicja_podzielila40 koalicja_podzielila41 koalicja_podzielila42 koalicja_podzielila43 koalicja_podzielila44 koalicja_podzielila45 koalicja_podzielila46 koalicja_podzielila47 koalicja_podzielila48 koalicja_podzielila49 koalicja_podzielila50 koalicja_podzielila51 koalicja_podzielila52 koalicja_podzielila53 koalicja_podzielila54 koalicja_podzielila55 koalicja_podzielila56 koalicja_podzielila57 koalicja_podzielila58 koalicja_podzielila59 koalicja_podzielila60

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *