Kolarstwo szosowe ponownie w Pile

VIII Otwarte Mistrzostwa Piły w Kolarstwie Szosowym już za nami, zawody przebiegły sprawnie i bezpiecznie. Cieszy frekwencja wśród dzieci i młodzieży, gdzie w każdym wyścigu startowała liczna grupa zawodników. W wyścigach AMATOR i w wyścigu głównym wystartowało trochę mniej zawodników niż w ubiegłym roku, ale była to czołówka zawodników z kraju. Wśród MASTERSÓW byli tak znani byli reprezentanci Polski jak Lechosław Michalak czy Grzegorz Fajkowski.

W wyścigu głównym 49 km w kategorii OPEN najszybciej pokonał Kamil Lewandowski z Warszawy (1:11:43).W jeździe indywidualnej na czas dystans 10 km. w kategorii Open najszybciej przejechał Łukasz Rakoczy (Poznań) z czasem 13 minut 16 sekund.

– Do walki o tytuł i koszulkę Mistrza Piły na stracie stanęli byli mistrzowie Jan Zugaj, Zbigniew Szkołuda i Mirosław Mazurowski.Wszyscy stali na podium, lecz tytuły i koszulki zdobyli inni. Szczególnie ciekawy był wyścig główny, gdzie od samego startu odjechała piątka zawodników, która mimo wysiłku grupy pościgowej systematycznie powiększała przewagę i dojechała do mety o ponad trzy minuty szybciej niż pozostali – mówi Leszek Sadowski, dyrektor wyścigu.

Organizatorzy zrobili wszystko, aby zawody przebiegły bezpiecznie i w związku z tym nastąpiły niezbędne utrudnienia w ruchu. Jednak jak mówią z przykrością. nie wszystkie media stanęły na wysokości zadania.

– Rozesłałem wszędzie prośbę o opublikowanie informacji o planowanych utrudnieniach w ruchu, niestety nie wszyscy potraktowali to poważnie i zignorowali, a niektórzy poinformowali w trakcie trwania zawodów. Stare powiedzenie mówi: taniej zapobiegać niż leczyć. W tym przypadku jest podobnie, po co uprzedzać jak można po imprezie skupić sie na tym, że przez Piłę nie szło przejechać – dodaje Leszek Sadowski.

Organizatorem był: KAMELEON TEAM KOLARSKA GRUPA MASTERS.

Wyniki dostępne są na stronie:
http://www.online.datasport.pl/results1286/

Foto: Sebastian Daukszewicz i Damian Majewski

kolarstwo_szosowe10

kolarstwo_szosowe44 kolarstwo_szosowe11 kolarstwo_szosowe12 kolarstwo_szosowe13 kolarstwo_szosowe14 kolarstwo_szosowe15 kolarstwo_szosowe16 kolarstwo_szosowe17 kolarstwo_szosowe18 kolarstwo_szosowe19 kolarstwo_szosowe20 kolarstwo_szosowe21 kolarstwo_szosowe22 kolarstwo_szosowe23 kolarstwo_szosowe24 kolarstwo_szosowe25 kolarstwo_szosowe26 kolarstwo_szosowe27 kolarstwo_szosowe28 kolarstwo_szosowe29 kolarstwo_szosowe30 kolarstwo_szosowe31 kolarstwo_szosowe32 kolarstwo_szosowe33 kolarstwo_szosowe34 kolarstwo_szosowe35 kolarstwo_szosowe36 kolarstwo_szosowe37 kolarstwo_szosowe38 kolarstwo_szosowe39 kolarstwo_szosowe40 kolarstwo_szosowe41 kolarstwo_szosowe42 kolarstwo_szosowe43