Kolarze opanują Osiedle Górne w Pile

Kolarze_opanuja_Osiedle_Gorne_w_Pile

Już niespełna 4 tygodnie zostały do najważniejszych dla pilskich sympatyków kolarstwa zawodów, jakimi będą VIII Otwarte Mistrzostwa PIŁY w kolarstwie szosowym. Już 14 września ulicami Osiedla Górnego będą się ścigać kolarze Mastersi i amatorzy z całej Polski i nie tylko.

W godzinach rannych odbędzie się jazda indywidualna na czas, a po południu wyścigi ze startu wspólnego. W tym roku zawody będą bardziej widowiskowe dla kibiców, ponieważ  część wyścigów odbędzie się tylko na ul. Mickiewicza pomiędzy ulicami Wojska Polskiego i Wyspiańskiego.

W ramach Mistrzostw Piły odbędą: wyścig VIP, wyścigi dla najmłodszych, młodzieży szkolnej ( szkół podstawowych i gimnazjalnych ), wyścig Hobby dla młodzieży starszej i sympatyków tej dyscypliny sportu, oraz wyścig AMATOR i wyścig główny o tytuł i koszulkę Mistrza Piły.

W dwóch ostatnich wyścigach wystartuje cała czołówka kolarzy Masters walcząc także o punkty z Pucharze Polski. Swój udział zapowiedzieli już obrońcy tytułów Mistrza Piły z lat ubiegłych, oraz duża i silna grupa kolarzy z Poznania. Każdy z uczestników zawodów uhonorowany będzie medalem uczestnictwa, a na zwycięzców wyścigów w kategoriach dzieci i młodzieży czekają cenne nagrody m.in. sprzęt multimedialny i sprzęt sportowy.

Mamy nadzieję, że po sukcesach Rafała Majki i Michała Kwiatkowskiego wzrosło zainteresowanie tą dyscypliną sportu, a w związku z tym zarówno frekwencja zawodnicza jak i kibiców będzie jeszcze większa niż w zeszłym roku. Dla kibiców organizatorzy przygotowali loterię z wartościowymi nagrodami, którą przeprowadzą wolontariusze z Towarzystwa Pomocy Chorym z Piły.

Organizatorzy już przyjmują zapisy na swojej stronie internetowej, na której Państwo znajdziecie szczegóły zaplanowanych zawodów: www.kameleonteam.pl . Zapraszamy zawodników do udziału w wyścigach. Udział może wziąć każdy posiadacz sprawnego roweru, kasku i chęci – wybór kategorii wyścigu jest bardzo szeroki. Kibicom, których także serdecznie zapraszamy, kolarze gwarantują emocje podczas wyścigów i loterii.

Leszek Sadowski
Dyrektor Wyścigu