Kolarze zapraszają na wyścig i informują o zmianach w organizacji ruchu

kolarze_zapraszaja_na_wyscig

Organizatorzy VIII OTWARTYCH MISTRZOSTW PIŁY w kolarstwie szosowym zapraszają wszystkich amatorów sportu do udziału i kibicowania na trasę wyścigów, które w tym roku przebiegać będą ulicami Piły.

Zawody zaplanowano na niedzielę 14 września. Przed południem odbędzie się jazda indywidualna na czas. Wyścigi ze startu wspólnego natomiast odbędą się po południu. Start pierwszego zawodnika nastąpi o godzinie 09.30, a przypuszczalny czas zakończenia nastąpi ok. godziny 12.30 – jest uzależniony od ilości startujących. Start i meta wyścigów tegorocznych Mistrzostw PIŁY zlokalizowany zostanie na ul. Mickiewicza przy Pralni SONIA, a trasa indywidualnej jazdy na czas przebiegać będzie następującymi ulicami: Mickiewicza, Koszalińską do ul. Al. Niepodległości – nawrót przy GRAPILU, Koszalińską, Mickiewicza, Podgórną, – nawrót na przejściu dla pieszych przed Rondem J. Kuronia. Podgórną, Mickiewicza i liczy ona 10, 00 km.

Wyścigi towarzyszące tj. wyścig VIP-ów, najmłodszych, dzieci i młodzieży szkolnej oraz wyścig HOBBY odbędzie się na ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego do  ul. Wojska Polskiego, z zachowaniem płynności ruchu na ww. skrzyżowaniach. Trasa wyścigów: AMATOR i Głównego przebiegać będzie ulicami: Mickiewicza, Koszalińską, Paderewskiego, Matejki, Chopina, Wojska Polskiego, Kardynała Wyszyńskiego, Krasińskiego, Ceglaną, Podgórną i Mickiewicza. Jest to pętla o długości 7 km i startujący w pierwszym wyścigu pokonają ją  pięciokrotnie, a kolarze ścigający się o tytuł Mistrza PIŁY pokonają tą trasę 7 krotnie. Przewidywany czas zakończenia wyścigu 16.30-16.40.

Taka lokalizacja trasy spowoduje czasowe zmiany organizacji ruchu w zachodniej części miasta w godzinach 09.30-12.30 i 13.00- 17.00. Ze względu na dużą prędkość jaką będą osiągali kolarze – momentami dochodzącą do 60 km/h – organizatorzy muszą zadbać o bezpieczeństwo na trasie. Zwracają się do mieszkańców i użytkowników w/w ulic i ich okolic o wyrozumiałość, uzbrojenie się w cierpliwość i wstrzymanie się z korzystania z nich.

Na ul. Paderewskiego i ul. Matejki już rozstawione zostały znaki informujące o zakazie postoju i parkowania pojazdów. Samochody, które po wyznaczonym czasie pozostaną na ulicy, mogą zostać odholowane na parking przy ul. Składowej. Przed startem w niedzielę będą musiały zniknąć także pojazdy zaparkowane na ul. Konarskiego, Ceglanej, Warsztatowej i Mickiewicza. Dla osób, które będą zmuszone do przejechania na Osiedle GÓRNE proponujemy wykorzystanie ul. Wojska Polskiego do Ronda Matwiejewa, gdzie ruch będzie ograniczony i regulowany, inne drogi będą dostępne tylko dla służb ratunkowych i porządkowych. W czasie wyścigu na całej trasie ruchem będą kierowali policjanci, strażnicy miejscy i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy przede wszystkim będą dbali o bezpieczeństwo uczestników wyścigu i  osób korzystających z konieczności z dróg kolidujących z trasą wyścigu. Funkcjonariusze zabezpieczający trasę będą udzielali informacji o sposobie i możliwości przejechania niebezpiecznych odcinków trasy.

Kolarze proponują oderwanie się od stresu dnia codziennego i zapraszają na emocjonujące chwile relaksu, oraz udział w konkursach z nagrodami. Emocji na pewno nie zabraknie.

Leszek Sadowski