Koncert z cyklu AWANGARDA w PILE!!!

Pierwszym koncertem w 2014 roku z serii „Awangarda w Pile” będzie koncert dwóch zespołów, które nie są obce wielbicielom muzyki niekomercyjnej w Pile. Zagrają na nim pilska formacja NA GÓRZE oraz francuska grupa JACK DUPON. Koncert rozpocznie się w sobotę, 14 czerwca, o godz. 21.00 w Klubie Muzycznym BARKA (rzeka Gwda). Wstęp: 15 zł.

jack_dupon

NA GÓRZE to dobrze znany w Pile zespół oferujący muzykę rockową, ale uciekający od konwencji w kierunku indywidualnych sposobów rockowych w obszarze tzw. podziemnego rocka. Najprawdopodobniej z zespołem zagra gościnnie basista JACK DUPON – Arnaud DUPON, a więc być może grupa wystąpi pod szyldem NA GÓRZE & ARNAUD DUPON.

JACK DUPON nie po raz pierwszy wystąpi w Pile. Ich poprzedni koncert na pewno jest jeszcze w pamięci słuchaczy. W tym roku grupa obchodzi 10-lecie istnienia i koncert w Pile będzie elementem trasy koncertowej po Europie związanej z tym jubileuszem. Trasa koncertowa zakończy się 5 lipca 2014 roku jednodniowym festiwalem w Clermont-Ferrand we Francji, na którym, oprócz JACK DUPON, zagrają również zaproszeni goście m.in. legendarny już perkusista Guigou CHENEVIER (kiedyś przed laty zagrał w Pile koncert z swoim zespołem VOLAPÜK), a w składzie zespołu JACK DUPON zagra pochodzący z Piły muzyk Witold OLESZAK (ex-REPORTAŻ). W Pile najprawdopodobniej JACK DUPON zagra kompozycje z ostatniej, niezwykle wysoko ocenianej przez krytyków płyty „Jésus L’Aventurier”, ale w związku z tym, że są to koncerty jubileuszowe, nie zabraknie pewno i również kompozycji z poprzednich płyt. JACK DUPON oferuje nam muzykę spod znaku awangardowego rocka osadzanego przez krytyków pomiędzy rockiem progresywnym a muzyką spod znaku RIO, ale ich muzyka jest daleka od jakichkolwiek szablonów i schematów. To muzyka zbudowana na brzmieniu trzech gitar, perkusji i wokali. Niezwykle żywiołowa, z elementami improwizacji, z hipnotycznymi riffami gitarowymi, odwołująca się również do tradycji rocka psychodelicznego, ale także wzbogacona elementami piosenki francuskiej a nawet ironicznym kabaretem. JACK DUPON zapraszany był do wystąpienia na tak prestiżowych festiwalach jak Rock In Oppossition we Francji czy też Zappanalle w Niemczech a ostatnio koncertował z legendarnym zespołem GONG, do którego zresztą czasami jest porównywany, nie tylko pod względem formy muzycznej, ale również pod względem wartości proponowanej muzyki.

Imprezę wspierają:
– Prezydent Piły,
– Regionalne Centrum Kultury „Fabryka Emocji”,
– Klub Muzyczny Barka oraz
– „ARS”2.

Joanna Naranowicz