Końcowe odliczanie do 24. Półmaratonu PHILIPS’a w Pile

Koncowe_odliczanie_do_Polmaratonu

Już w niedzielę, 7 września, wystartuje w Pile 24. Półmaraton PHILIPS’a. Aktualnie na liście zgłoszonych do biegu jest już grubo ponad 3500 biegaczy i ciągle przybywają nowe nazwiska. Dla tych, którzy planują swój start w Pile chcemy przekazać kilka ważnych informacji.

Zgłoszenia elektroniczne są już zamknięte. Można będzie się jeszcze zgłosić wyłącznie w biurze zawodów w dniu 6.09.2014 (sobota).

Biuro zawodów będzie czynne w dniu 6.09. (sobota) w godzinach 17.00 do 22.30 oraz w dniu 7.09. (niedziela) w godzinach 7.00 – 10.00.

Prośba do wszystkich uczestników pilskiego półmaratonu, żeby dokonali weryfikacji i odbioru numerów startowych w sobotę (6.09.), bowiem mamy już ponad 3500 zgłoszonych zawodników i dniu zawodów należy się spodziewać dłuższego oczekiwania na załatwienie wszystkich formalności.

Wszyscy zawodnicy w ramach pakietu startowego otrzymują: numer startowy razem z chipem elektronicznym, agrafki, koszulkę, bon na Pasta – Party oraz na mecie półmaratonu: medal, napój izotoniczny POWERADE i woda.

Pasta – Party będzie w sobotę (6.09) i w niedzielę (7.09.) po biegu.

Organizatorzy 24. Półmaratonu PHILIPS w Pile zapraszają do obejrzenia unikalnej wystawy kolekcji pamiątek światowych i krajowych maratonów i biegów ulicznych. W kolekcji tej możemy zobaczyć koszulki, medale, foldery, programy biegów maratońskich z całego świata. Jest to jedyne w Polsce maratońskie muzeum. Wystawa będzie czynna w biurze zawodów w dniach 6 i 7 września.

Ponadto każdy zawodnik otrzyma w pakiecie bezpłatny Kalendarz AIMS Distance Running w którym są już terminy biegów na świecie w 2014 i 2015roku oraz kontakty do wszystkich organizatorów światowych maratonów i biegów ulicznych.

Punkty odżywcze na trasie: 5 km, 10 km i 15 km.

Każdy zawodnik otrzyma kupon rabatowy na zakup sprzętu sportowego.

W tegorocznym Półmaratonie Philips pacemakerami będą n/w zawodnicy:
1:30 – Roman Kołodziejczyk i Adam Niemyt
1:40 – Jacek Sikorski i Krzysztof Kubat
1:50 – Waldemar Łastowski i Wojciech Krajewski
2:00 – Edmund Jastrzembski i Dariusz Zych
2:10 – Wojciech Ziółkowski i Michał Dreczka

Na medalu tegorocznego półmaratonu będzie sylwetka znanego maratończyka Zbigniewa Pierzynki. Jest to kolejny medal do kolekcji znanych maratończyków w historii polskiej lekkoatletyki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznym Półmaratonie PHILIPS w Pile.

red