KS Credo Futsal Piła rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

W ubiegłym roku na mapie sportowej Piły pojawiła się nowa drużyna- KS Credo Futsal Piła, która od pierwszego meczu zapełniła całą halę PWSZ sympatykami piłki halowej. W debiutanckim sezonie na parkietach II Polskiej Ligi futsalu zespół ł Karola Skiby zajął szóste miejsce, co niewątpliwie było dużym sukcesem. 8 sierpnia w siedzibie MOSiR odbyła się konferencja prasowa KS Credo Futsal Piła z udziałem Jacka Bogusławskiego, właściciela firmy Credo, Mariusza Markowskiego, prezesa OZPN Piła, Patryka Surackiego, prezesa KS Credo Futsal Piła oraz Karola Skiby, trenera pierwszej drużyny KS Credo Futsal Piła.

Podczas konferencji zostały przekazany plany na nadchodzący sezon.

– Gdybyśmy jeszcze rok temu zapytali sto przypadkowo napotkanych osób, czym jest futsal to jestem przekonany, że zdecydowana większość z nich nie potrafiłaby odpowiedzieć na to pytanie. Futsal to dyscyplina widowiskowa, o czym mogliśmy się przekonać podczas meczów rozgrywanych przed własną publicznością, kiedy to wypełniona po brzegi hala motywowała naszych zawodników do walki o kolejne ligowe punkty. Jednak gdy cofniemy się do poprzedniego sezonu, to mieliśmy więcej pytań niż odpowiedzi. Mogliśmy zadać pytanie czy uda nam się znaleźć sponsora tytularnego, który będzie nam w stanie zaufać tylko na podstawie tego, co przedstawimy, i jakie mamy plany oraz oczekiwania. Na szczęście udało nam się spotkać na naszej drodze pana Jacka Bogusławskiego, właściciela firmy Credo, oraz naszego trenera Karola Skibę. Dziś gdyby zapytać pilan o fustal jestem pewny, że większość osób by nas kojarzyło. To jest nasz duży sukces. Na pewno sukcesem klubu było również powołanie Mateusza Kosteckiego do kadry Polski – mówi Patryk Suracki, prezes KS Credo Futsal.

Z tego, że klub postawił najpierw na organizację, a nie od razu na wynik sportowy w pierwszym sezonie zadowolony był Mariusz Markowski, prezes, OZPN Piła

– Podobało mi się, że ideą powstania tego klubu było ściągnięcie i uzupełnienie składu drużyny przez zawodników pochodzących z Piły. Nie było jakieś armii zaciężnej, która w jakiś sposób miała zdobywać za wszelką cenę punkty. Fajnie, że udało się temu klubowi zainteresować tą dyscypliną sportową wielu pilan. Drugi rok będzie jeszcze trudniejszy i życzę władzom klubu wytrwałości w dążeniu do jeszcze lepszych osiągnięć – mówił Mariusz Markowski.

Podczas konferencji prezes Suracki wyjaśnił kwestię nieprzyznania klubowi środków na promocję miasta Piły poprzez sport. Jak przyznał prezes, to zarząd klubu popełnił drobny błąd (sprawa dotyczyła licencji, której klub wcześniej nie dostarczył do Urzędu Miasta), który kosztował utratę tej dotacji.  Dziś zarząd klubu przeprasza Urząd Miasta i kibiców za zaistniałą sytuację.

Miłym akcentem środowej konferencji było podpisanie umowy z właścicielem firmy SPH Credo – Jackiem Bogusławskim na sponsorowanie drużyny w nadchodzącym sezonie ligowym, dzięki czemu klub będzie miał zabezpieczone środki na bieżące funkcjonowanie.

– Podpisując umowę, mam nadzieje, że jest szansa na lepsze funkcjonowanie klubu. Miło się ogląda szczęśliwych kibiców po wygranych meczach lub remisach z wyżej notowanymi rywalami. Jestem bardzo zadowolony, że nasi młodzi zawodnicy mają szansę gry w pierwszym zespole. Została stworzona szkółka, której zawodnicy wiedzą, że warto trenować, mają perspektywę rozwoju, a najlepszych powołuje do pierwszego składu trener Karol Skiba. Potwierdzam publicznie, że w tym sezonie nadal będę z klubem KS Credo Futsal – mówił Jacek Bogusławski.

W ubiegłym sezonie i podobnie w tym trudu prowadzenia zespołu w meczach ligowych podjął się trener Karol Skiba, który uważa ze sezon debiutancki był trudny, ale bardzo udany.

– Nowy sezon, nowe wyzwania. Wierzę, że uda nam się stworzyć silny zespół, mocniejszy niż w poprzednim sezonie. Jeśli chodzi o cele jakie sobie stawiamy, to chcielibyśmy być zespołem w górnej części tabeli, optymalnie trzecie miejsce. Jestem pewny, że ten cel uda nam się osiągnąć – mówił Karol Skiba, trener KS Credo Futsal.

Ostateczny skład zespołu będzie znany do 10 października. Wiemy jednak, że w nowym sezonie na parkiecie PWSZ nie zobaczymy w pilskim zespole dotychczasowego kapitana Marka Szatana.

Nowy sezon to również nowe przedsięwzięcia, jakie szykuje klub dla swoich kibiców oraz dla wszystkich, aby zainteresować piłką halową mieszkańców Piły i regionu.  Klub uruchomił swoją telewizję klubową Futsl TV, gdzie kibice będą mieli okazję oglądać miejscowych piłkarzy podczas skrótów meczów, treningów, konferencji prasowych, ale również będą rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Dobrą wiadomością jest również nawiązanie współpracy z Iskrą Szydłowo, dzięki czemu zawodnicy miejscowego klubu w sezonie zimowym będą mogli grać w KS Credo Futsal. Natomiast juniorzy pilskiego klubu, prowadzeni przez Mateusza Kosteckiego, będą mieli okazję gry w ogólnopolskich rozgrywkach juniorskich.

Na mecze ligowe będą obowiązywać tanie bilety, jednak nowością będą karnety w postaci szalików klubowych. Chodzi o to, aby kibice utożsamiali się z barwami klubowymi. A szaliki są najlepszym motywatorem do tego, aby ten karnet zakupić. Koszt zakupu jednego szalika to cena 35 zł.

Interesującą wiadomością dla miłośników piłki halowej jest planowany mecz reprezentacji Polski, który zostanie rozegrany w Pile. Jak poinformował podczas konferencji prezes OZPN Piła, Mariusz Markowski, nie jest jeszcze znane, która kadra reprezentacji z jakim zmierzy się przeciwnikiem. Być może będzie to seniorska kadra kraju, która rozegra mecz z Belgią.

Sebastian Daukszewicz

ks_credo_futsal_rozpoczal10

ks_credo_futsal_rozpoczal23

ks_credo_futsal_rozpoczal11

ks_credo_futsal_rozpoczal12

ks_credo_futsal_rozpoczal13

ks_credo_futsal_rozpoczal14

ks_credo_futsal_rozpoczal15

ks_credo_futsal_rozpoczal16

ks_credo_futsal_rozpoczal17

ks_credo_futsal_rozpoczal18

ks_credo_futsal_rozpoczal19

ks_credo_futsal_rozpoczal20

ks_credo_futsal_rozpoczal21

ks_credo_futsal_rozpoczal22