List otwarty na wakacje Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

list_otwarty_na_wakacje_wielkopolskiegoOkres wakacyjny to przede wszystkim czas długo oczekiwanego wypoczynku, czas zabawy, radości i wytchnienia od codziennych obowiązków. Chwile spędzane z rodziną, przyjaciółmi nie powinny jednak stanowić zagrożenia dla nas samych i naszych bliskich.

Policja także w czasie wakacji aktywnie realizuje swoje zadania służąc wszystkim mieszkańcom Wielkopolski oraz tym, którzy wybrali nasz piękny region jako miejsce wypoczynku, podróży. Niestety, analiza niebezpiecznych zdarzeń występujących podczas minionych wakacji wskazuje, że nie jest to czas wolny od zagrożeń. Nieuwaga, brak przewidywania skutków ryzykownych zachowań, nadużywanie alkoholu często są przyczynami tragedii na drodze, utonięć, wypadków podczas prac polowych, leśnych. Nie zapominajmy o zachowaniu rozsądku w wakacyjnych i urlopowych aktywnościach, głównie nad wodą. Nie przeceniajmy naszych możliwości i umiejętności. Nazbyt często ofiarami braku właściwej troski stają się dzieci!!! Musimy zrobić wszystko, aby ograniczyć rozmiary problemów dotykających nas w okresie wakacyjnym.

Uprzejmie proszę, abyśmy wspólnie zwrócili uwagę na konieczność koncentracji w każdym naszym działaniu, na ochronie najwyższych wartości, jakimi są życie i zdrowie ludzkie. Przywołując św. Krzysztofa – patrona kierowców – wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić wszystkim przebywającym na wielkopolskiej ziemi bezpieczeństwo. Proszę o wspólną troskę, o eliminowanie zagrożeń w naszym lokalnym środowisku, miejscu zamieszkania, wypoczynku, zabawy a także pracy. Jesteśmy gotowi podjąć każde działanie służące Waszemu bezpieczeństwu. Uprzejmie przypominam o numerach alarmowych: 112 (wszystkie służby) oraz 997 bezpośrednio do jednostek Policji.

Bardzo serdecznie życzę Państwu dobrego wypoczynku i samych bezpiecznych chwil. Misją Wielkopolskiej Policji jest służba drugiemu człowiekowi, a podstawowym zadaniem ochrona życia i zdrowia ludzi oraz ich mienia przed zamachami naruszającymi te dobra. Dziękuję za wysokie oceny naszej służby i zaufanie jakim Policja jest obdarzana. Przekazuję szczególne pozdrowienia ze względu na zbliżające się Święto Policji – 24 lipca br. przypada 95 rocznica powstania naszej formacji!!! Policjantki i policjanci województwa wielkopolskiego deklarują swoje zaangażowanie w dążeniu do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu.

Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji
inspektor Rafał Batkowski