Miasto przekaże gotową dokumentację Ośrodka Radioterapii w Pile

Trwa kolejny etap przedsięwzięcia, jakim jest utworzenie Ośrodka Radioterapii w Pile. Inwestycja jest realizowana na podstawie porozumienia, zawartego 15 kwietnia 2013 r. pomiędzy Województwem Wielkopolskim, Powiatem Pilskim, Szpitalem Specjalistycznym w Pile im. Stanisława Staszica, Wielkopolskim Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Poznaniu oraz Gminą Piła.

Obecnie Spółka Projektowania Architektonicznego Sadowski Sadowska Sp. z o.o. Sp. k. zakończyła wykonywanie na zlecenie Gminy Piła pełnej dokumentacji projektowej i kosztorysowej Ośrodka.

– Spotykamy się w miejscu przyszłej inwestycji. Za nami teren, który zostanie zagospodarowany pod Ośrodek Radioterapii. Będzie to zupełnie nowy obiekt. Obecnie dysponujemy pozwoleniem na budowę oraz posiadamy dokumentację. Podczas obrad Rady Miasta Piły na sesji w dniu 31 marca 2015 r. znajdzie się projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej dla Województwa Wielkopolskiego w postaci dokumentacji projektowej Ośrodka Radioterapii. Dokumentacja ta zostanie docelowo przekazana do Wielkopolskiego Centrum Onkologii, które będzie realizowało proces budowlany jako inwestor przedsięwzięcia. Mamy łącznie zagwarantowane na to przedsięwzięcie 2,5 mln zł, z czego zostało sfinansowane, m.in. zorganizowanie konkursu architektonicznego oraz wykonanie dokumentacji projektowej. Na pewno ważnym elementem jest to, że w ramach tych prac przygotowaliśmy dla naszego Szpitala Specjalistycznego, który będzie obok Ośrodka Radioterapii, dokumentację na oddział Onkologiczny. Wkrótce tą dokumentacje przekażemy do Starostwa Powiatowego w Pile – mówi Piotr Głowski, Prezydent Piły.

Ośrodek Radioterapii powstanie na działce przy ul. Rydygiera w Pile przekazanej przez Powiat Pilski. W dwukondygnacyjnym budynku Ośrodka na powierzchni 2823 m2 będą się znajdować m.in.: dwa bunkry dla akceleratorów wysokoenergetycznych, pomieszczenia symulatora i tomografu komputerowego, pracownia mammograficzna, gabinet ultrasonograficzny, gabinety lekarskie i zabiegowe, a także hostel dla pacjentów i gości, liczący 10 dwuosobowych pokoi. Przy budynku powstaną 43 miejsca postojowe. Przewiduje się, że Ośrodek będzie obsługiwał ok. 120-160 pacjentów dziennie. Ośrodek Radioterapii będzie połączony poprzez stary budynek szpitala z Oddziałem Onkologii. Oddział będzie liczyć 22 łóżka i będzie się znajdował na IV piętrze budynku A Szpitala, w miejscu obecnego Oddziału Nefrologii.

– Przypomnę, że dokumentacja, którą przygotowała Gmina Piła, powstała na bazie konkursu architektonicznego, który był ogłoszony już w 2013 roku. Umowę z wykonawcą – pracownią Sadowski z Poznania – podpisaliśmy lutym ubiegłego roku. Natomiast w listopadzie – grudniu zakończyliśmy proces dokumentacyjny i uzyskaliśmy pozwolenie na budowę – mówi Jolanta Sobieszczyk, dyrektor RFE, Urzędu Miasta Piły.  

W Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Wielkopolskiego na zadanie pn.: „Przygotowanie koncepcji, dokumentacji i utworzenie ośrodków radioterapii w Wielkopolsce” w latach 2015-2017 przeznaczono kwotę 37 389 603 zł.

Ogłoszenie przetargu na budowę Ośrodka Radioterapii przewidziane jest na II kwartał 2015 r.

(SE)

miasto_przekaze_dokumentacje10

miasto_przekaze_dokumentacje19 miasto_przekaze_dokumentacje11 miasto_przekaze_dokumentacje12 miasto_przekaze_dokumentacje13 miasto_przekaze_dokumentacje14 miasto_przekaze_dokumentacje15 miasto_przekaze_dokumentacje16 miasto_przekaze_dokumentacje17 miasto_przekaze_dokumentacje18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *