Młodzieżowa Akademia Siatkówki w Pile

23 grudnia  w Sali Urzędu Stanu Cywilnego w Pile został podpisany Akt Inaugurujący powstanie Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkoleniowych (S.O.S) przy Gimnazjum Nr  4 w Pile. Swój podpis pod dokumentem złożyli: organizator – Mariola Skrzyńska, dyrektor Gimnazjum nr 4 w Pile, patron Gmina Piła – Piotr Głowski, oraz Janusz Polaszek koordynator SOS w Wielkopolsce.  Umowę podpisały również uczestniczące szkoły w tym projekcie, to jest SP1, SP5, SP 7, SP12 z Piły oraz z SP 2 i SP 3 z Trzcianki.

– Nie tak dawno, bo w 2012 roku udało nam się znaleźć na mapie powstające wtedy Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Udało nam się namówić Ministerstwo Sportu i Turystyki do tego, aby zainwestowało właśnie tutaj w Pile. Wybraliśmy Gimnazjum nr 4, jako ten Ośrodek, który na poziomie gimnazjalnym będzie prowadził te zajęcia i przygotowywał kadry dla przyszłych zespołów, które już grają w ligach. Nie ma lepszej drogi niż inwestowanie we własną młodzież. Nie kupujemy zawodników, a wychowujemy – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły .

Celem zawartej umowy jest wspólne działania prowadzone w ramach programu szkolenia dzieci i młodzieży w mini siatkówce i siatkówce a ich efektem ma być zwiększenie aktywności fizycznej młodzieży poprzez uczestnictwo w zajęciach z siatkówki. Zadanie będzie realizowane w oparciu o najnowszą wiedzę teorie i praktykę zgodnie z projektem szkolenia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Właśnie mijają trzy lata bardzo intensywnej pracy. Na początku – w tym 2012 roku – były chwile zwątpienia, tak teraz mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że jesteśmy bardzo zadowoleni i widzimy przyszłość naszego Ośrodka, a tym bardziej Akademii SOS. Musze tutaj podkreślić zaangażowane nauczycieli wychowania fizycznego z mojej szkoły. Panowie Marcin Groć i Piotr Idzikowski prowadzą trzy grupy dziewcząt. Gimnazjum nr 4 ma ten Ośrodek Szkolny dlatego, ponieważ mamy m.in. dobrą bazę sportową. Mamy dwie sale gimnastyczne, mamy siłownię oraz profesjonalny sprzęt, który czasami dostarcza PZPS – mówi Mariola Skrzyńska, dyrektor Gimnazjum nr 4 w Pile.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.), powołane z inicjatywy PZPS oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia 2012 roku, skupiają szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym siatkarskim wychowaniem fizycznym.

W skład S.O.S. wchodzą trzy klasy ze specjalizacją siatkówki z trzech gimnazjów oraz jedna szkoła z terytorialnie nieodległego liceum, tak by możliwa była współpraca struktur i nauczycieli, a uczniowie po zakończeniu gimnazjów mogli kontynuować edukację siatkarską w liceum bliskim ich miejscu zamieszkania. W strukturach programu chodzi także o to, aby kształcić młodzież według jednego programu nauczania siatkówki i według tych samych założeń. Wszystkie zadania mają być rejestrowane i raportowane, by realizacja programu pozostawała w zgodzie z założeniami.

Ambasadorem projektu w Pile jest pani Agnieszka Kosmatka.

(SE)

mlodziezowa_akademia_siatkowki01

mlodziezowa_akademia_siatkowki02 mlodziezowa_akademia_siatkowki03 mlodziezowa_akademia_siatkowki04 mlodziezowa_akademia_siatkowki05 mlodziezowa_akademia_siatkowki06 mlodziezowa_akademia_siatkowki07 mlodziezowa_akademia_siatkowki08

Ogłoszenia oddam za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *