Niedokończone schody

W lutowej Reakcji nawiążemy do sygnału otrzymanego za pośrednictwem wynalazku Bella od jednego z naszych P.T. Czytelników, a dotyczącego usprawnienia w poruszaniu się po jednej z pilskich instytucji. Zamieścimy także odpowiedź dyrektora ZdiZ w Pile, odnośnie schodów terenowych przy ul. Wysokiej.

Któregoś dnia zatelefonował do naszej redakcji jeden z Czytelników, który uważa, że warto by zamontować windę w pilskim Sądzie Rejonowym. Zdaniem Czytelnika, w tak ważnej instytucji, którą codziennie odwiedzają setki osób w różnym wieku i o zróżnicowanej kondycji fizycznej oraz sprawności ogólnej, winda jest niezwykle potrzebna, aby ułatwić docieranie na piętra sądowego budynku. Jeżeli windy są w pilskim Ratuszu oraz Starostwie Powiatowym, to dlaczego nie może owego udogodnienia być również w siedzibie Temidy – zastanawia się Czytelnik.

Popieramy wniosek racjonalizatorski naszego P.T. Czytelnika w całej rozciągłości, ponieważ – naszym zdaniem – nie jest to żadna fanaberia, lecz najczystszej wody pragmatyzm!

A teraz już obiecana na wstępie odpowiedź (pozytywna) ZdiZ w Pile, dot. „niedokończonych schodów terenowych, wiodących od ul. Wysokiej do al. Poznańskiej. Oto jej treść:

Zarząd Dróg i Zieleni w Pile odpowiadając na artykuł, który ukazał się w pierwszym numerze (2014 roku) w „Tętnie Regionu” dot. poręczy przy schodach łączących ul. Wysoką z ul. Kościuszki informuje, że od kilku lat stara się zabezpieczyć w swoich rocznych budżetach środki przeznaczone na remonty schodów terenowych. Takie działania pozwoliły przeprowadzić remonty schodów w kilku miejscach naszego miasta, m.in. przy ul. Stalowej w kierunku ul. Radosnej oraz przy ul. Wysokiej w kierunku al. Poznańskiej. Dotychczas ich przebudowa odbywała się kompleksowo, tzn. remont obejmował zarówno stopnie, podesty oraz wymianę zniszczonych poręczy.
W tym przypadku ze względu na brak środków finansowych zaplanowano w 2013 roku wyremontowanie tylko schodów. Uzupełnienie brakującej części balustrady oraz jej przestawienie w górnym biegu zostanie wykonane na wiosnę bieżącego roku ze środków finansowych zaplanowanych w 2014 roku.
Dyrektor
mgr inż. Jerzy Mac

reakcja_1

Dziękujemy w imieniu Czytelników, mieszkańców tamtego rejonu Piły, za szybką reakcję oraz konstruktywną/pozytywną odpowiedź!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji:
„Tętno Regionu”
ul. 11 Listopada 40 pokój 101
64-920 Piła
z dopiskiem: „REAKCJA”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *