Nominacje poselskie

Wybory parlamentarne były głównym tematem tegorocznego posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży, którego sesja tradycyjnie odbyła się w Dzień Dziecka. Jak co roku, przed wyjazdem do Warszawy, na zaproszenie wojewody wielkopolskiego Piotra Florka młodzi parlamentarzyści odwiedzili Wielkopolski Urząd Wojewódzki, gdzie spotkali się z senator Jadwigą Rotnicką i wielkopolskim kuratorem oświaty Elżbietą Walkowiak.

nominacje_poselskie_pila_1
Gratulując młodym posłankom i posłom, którzy reprezentowali Wielkopolskę podczas spotkania w sejmie, wojewoda przypomniał o przypadającej w tym roku 25. rocznicy częściowo wolnych wyborów w Polsce i zwrócił uwagę na zmiany, jakie zapoczątkowały.

Dla części młodych parlamentarzystów tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego były pierwszymi, w których mogli głosować. – To dla was inauguracja pełnej aktywności demokratycznej i świadomego uczestnictwa w społeczeństwie. Możecie decydować nie tylko za siebie, ale też brać udział w wyborach, które wpływają na przyszłość kraju – mówił wojewoda.

Senator Jadwiga Rotnicka przybliżyła młodzieży procedurę procesu legislacyjnego, a także przedstawiła funkcjonowanie biur poselskich i senatorskich. W spotkaniu uczestniczyła też Marta Wójtych z Gołańczy, która pełniła funkcję marszałka sejmu. Opowiedziała o pracy w komisjach problemowych i planach związanych z tegorocznym, jubileuszowym posiedzeniem.

Z Piły, wczesnym sobotnim porankiem wyjechała reprezentacja młodych parlamentarzystów z Gimnazjum nr 4 i Liceum Ogólnokształcącego.

nominacje_poselskie_pila_2

nominacje_poselskie_pila_4

Mateusz Pazdej
Gimnazjum nr 4 w Pile