Nowy teledysk zespołu SLOVIAN’SKY

Pilska formacja SLOVIAN’SKY pod wodzą Mirosława Nalepy właśnie ukończyła zdjęcia do najnowszego teledysku. Materiał pt. „Ballada o nocnym stróżu” promuje najnowszą (drugą już) płytę zespołu „Bramy”. Zdjęcia powstawały w Pile, której zarówno te bardziej, jak i mniej uczęszczane przestanie stanowiły znakomite tło do opowieści o głównym bohaterze. Pilanie będą mogli odszukać je w montowanym właśnie teledysku. Z pewnością wielu z nich odnajdzie na telewizyjnych obrazach rodzinne strony.

Cały teledysk utrzymany jest w klimacie lat 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku, a podczas kręcenie niektórych scen muzycy posługiwali się przedmiotami z minionej epoki PRL-u (niektórymi starszymi nawet od nich samych!). Na efekty wizualne kilkunastu dni (i nocy) pracy trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ale piosenkę, do której powstał wspomniany teledysk można już usłyszeć w ogólnopolskich stacjach radiowych.

Ostatnie kilka tygodni było dla zespołu niezwykle pracowite. Na początku maja SLOVIAN’SKY był gościem XII Międzynarodowego Festiwalu Etno – Jazz we Lwowie (Ukraina). Tam spotkał się z muzykami mi m.in. z Ukrainy i Polski. Kilka dni później pilska formacja zagrała niezwykły koncert akustyczny w Studiu Nagraniowo – Koncertowym im. Czesława Niemena dla Radia Koszalin. A jedna z najbardziej znanych piosenek SLOWIAN’SKYgo „Opowieść o Kaziku Jurnym” przez kilka tygodni znajdowała się na pierwszym miejscu TOP LISTY na portalu Interia.pl. Utwór ten pochodzi z debiutanckiej płyty zespołu „Pieśni na wczoraj” i zajął on także 1 miejsce w wielkopolskiej edycji konkursu „Przebojem na antenę”. Z powodzeniem również radził sobie na Rodzinnej Liście Przebojów Radia Koszalin, gdzie przez 5 tygodni był na 1 miejscu.

W ostatnim czasie zespół zagrał także kilka koncertów m.in. w Pile, Kołobrzegu w trakcie  „Nocy Świętojańskiej”, podczas „Dni Łobza” czy „Dniach Kcyni”. Oprócz tego w przygotowaniu jest jeszcze projekt nagrania płyty z utworami muzycznymi poświęconymi ważnym postaciom historycznym Piły, Poznania i regionu. Jakby tego było mało, w międzyczasie muzycy nagrywają w studiu utwory na kolejną płytę – noszącą tytuł „Bramy”. Właśnie z niej pochodzi „Ballada nocnego stróża”, do której w ostatnich kilku dniach powstawał wspomniany na początku teledysk.

Pilski zespół SLOVIAN’SKY powstał w kwietniu 2006 roku w Pile z inicjatywy Mirosława Nalepy. Repertuar grupy składa się z pełnych werwy i słowiańskiego ducha utworów inspirowanych muzyką ludową Słowian z terenów Polski, Ukrainy, Białorusi, terenów Karpat i Bałkanów. Obecny skład zespołu tworzą: Mirek Nalepa (śpiew, gitara, instrumenty tradycyjne, teksty), Krzysztof Arski (gitara, chórki), Maciej Gromotka (bas, chórki), Ryszard Sójka (akordeon, chórki), Sławomir Czapla (saksofon, klarnet, chórki), Marcin Semrau (puzon, chórki) i Filip Kowalski (perkusja).

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z planu teledysku do piosenki „Ballada nocnego stróża”.

Tekst i zdjęcia: Anna Fons

nowy_teledysk_zespolu_sloviansky10

nowy_teledysk_zespolu_sloviansky20

nowy_teledysk_zespolu_sloviansky11

nowy_teledysk_zespolu_sloviansky12

nowy_teledysk_zespolu_sloviansky13

nowy_teledysk_zespolu_sloviansky14

nowy_teledysk_zespolu_sloviansky15

nowy_teledysk_zespolu_sloviansky16

nowy_teledysk_zespolu_sloviansky17

nowy_teledysk_zespolu_sloviansky18

nowy_teledysk_zespolu_sloviansky19