Ostatnia szansa na oddanie elektrośmieci w Pile w tym roku!

Wielu z nas wciąż chomikuje stary lub zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Chociaż kupujemy nowe sprzęty, starych się nie pozbywamy, a przechowujemy, upychamy w komórkach, składujemy w piwnicach i… zapominamy. Nie ma wątpliwości, w polskich domach tkwi wciąż dużo elektrośmieci, a według prawa, każdy z nas powinien w ciągu roku oddać ok. 4 kg elektrośmieci, aby wypełnić unijne normy. Nadchodząca sobota to dobra okazja na zrobienie porządków i pozbycia się starych urządzeń. Zwłaszcza, że to ostatni weekendowa zbiórka elektrośmieci w Pile w tym roku.

Ogólnopolski program „Moje miasto bez elektrośmieci” pomaga mieszkańcom Piły w odpowiedzialnym i wygodnym pozbywaniu się starego AGD czy drobnej zepsutej elektroniki. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to odpady niebezpieczne, więc nie może być wyrzucany w sposób „tradycyjny” – do zwykłego kosza na śmieci, a składowanie niepotrzebnych rzeczy w mieszkaniu jest po prostu niewygodne. Aby cieszyć się wolną przestrzenią swojego lokum mieszkańcy Piły mają ostatnią w tym roku szansę na pozbycie się elektrośmieci w sobotę.

Wystarczy, że przyniosą je w godzinach 10.00 -14.00 do dedykowanego punktu zbierania przy CH Atrium Kasztanowa, al. Powstańców Wielkopolskich 99. Zużyty sprzęt jest przyjmowany w każdych ilościach, całkowicie za darmo.

nm

ostatnia_szansa_na_oddanie_elektrosmieci10

ostatnia_szansa_na_oddanie_elektrosmieci11