Pałac rozbił w Bydgoszczy PTPS

palac_rozbil

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz rozbiły w trzech setach PTPS Piła i pewnie zgarnęły trzy punkty. Bydgoszczanki w pierwszym secie nie pozwolił rywalkom na przekroczenie granicy 10 punktów. Dzięki tej wygranej podopieczne trenera Piotra Mateli zanotowały awans w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet i już zajmują miejsce w czołowej ósemce.

„Pałacanki” zaliczyły świetny początek spotkania, gdyż po bloku w wykonaniu Eweliny Żurowskiej i Marty Ziółkowskiej objęły one prowadzenie 4:0. Gospodynie spokojnie utrzymywały przewagę, w czym pomógł im dobry atak Moniki Fedusio (9:3). Dobre otwarcie meczu miała również występująca na pozycji atakującej Patrycja Balmas, zdobywając dwa punkty z rzędu. Na dodatek z krótkiej kontrę na punkt zamieniła Ziółkowska (14:5). Przyjezdne tylko w pojedynczych akcjach pokazywały się z dobrej strony, czego przykładem był dobry atak Oliwii Urban (8:18). Dominacja Pałacu trwała w najlepsze, toteż finalnie pilanki zdobyły w odsłonie osiem „oczek”.

PTPS szybko zamierzał wziąć się w garść, po ataku Żanety Baran, osiągając wynik 2:0. Podopieczne Piotra Mateli opanowały sytuację, niedługo później zdobywając prowadzenie 11:7, do czego walnie przyczyniły się Fedusio i Ziółkowska. Pilanki próbowały trzymać się oponentek, a ich główną postacią stawała się Baran (10:12). Ważne punkty dla swojego zespołu zdobyła Żurowska, powiększając przewagę Pałacu (16:11). Akcję później zablokowana została Paula Słonecka, co przekonało Mirosława Zawieracza do wzięcia przerwy. Czas nie pomógł drużynie gości, gdyż dwie udane akcje zaliczyła Fedusio (19:11). PTPS spróbował jeszcze zmienić oblicze seta, notując dwa punktowe bloki z rzędu (15:20). Gospodynie uspokoiły jednak swój kryzys, pewnie doprowadzając do zakończenia odsłony.

Przewaga „Pałacanek” na boisku nie ulegała wątpliwości, co kolejną udaną akcją potwierdziła Żurowska (6:2). Ekipa z Piły nie chciała dać się w pełni zdominować, w czym pomógł im blok na Fedusio i kiwka Baran (7:8). PTPS poszedł za ciosem, w następnej akcji doprowadzając do remisu. Przez chwilę negatywną bohaterką przyjezdnych okazała się Aleksandra Kazała, która zaatakowała w antenkę oraz została zablokowana (9:12). Gospodynie skrzętnie wykorzystały swoją szansę, po zgaszeniu przechodzącej piłki przez Balmas i Annę Stencel znów uzyskując większą zaliczkę (16:10). Sytuacja w meczu była niemalże jasna, gdy asa serwisowego zaaplikowała Żurowska (20:12). Wystarczyło tylko kilka minut, by przekonujące zwycięstwo ekipy z Bydgoszczy stało się faktem. Pilanki bowiem nie poprawiły już swojego punktowego dorobku.

MVP: Magdalena Mazurek

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Enea PTPS Piła 3:0
(25:8, 25:17, 25:12)

Składy zespołów:

Pałac: Balmas (17), Ziółkowska (4), Stencel (6), Mazurek (3), Żurowska (14), Fedusio (18), Jagła (libero) oraz Reszelewska (libero) i Różyńska (1)

Enea PTPS: Gawlak (4), Słonecka (3), Ponikowska (3), Urban (4), Kucharska, Baran (9), Saad (libero) oraz Pawłowska (libero), Bednarek (2), Szubert i Kazała (4)

Patryk Głowacki – Strefa siatkówki – www.siatka.org
Fot. Sebastian Daukszewicz (archiwum)