Paradował na dachu auta w stroju Adama

paradowal_na_dachu_auta

Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 19-latka hasającego jak go Pan Bóg stworzył po dachu pojazdu Iveco. W sprowadzeniu go na ziemię pomogli mundurowym strażacy. Rzecz działa się na ruchliwej ul. Staszica w Ujściu. Sprawca usłyszał zarzuty uszkodzenia samochodów i szpitalnych noszy. Za popełniony czyn grozi mu do 5 lat więzienia.

20 grudnia br. funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego pilskiej jednostki Policji zostali wezwani na interwencję do Ujścia. Tam przed przejeżdżające samochody miał wbiegać mężczyzna.

Mundurowym na miejscu ukazał się nagi osobnik skaczący po dachu chłodni auta dostawczego Iveco. Wykrzykiwał przy tym niezrozumiałe słowa. Mężczyzna kilka razy chciał zeskoczyć z dachu pod nadjeżdżające samochody. Policjanci cały czas go uspokajali, by odwieść go od tego zamiaru. Negocjowali jego zejście z chłodni.

Zwolennik stroju Adama nie zamierzał jednak dobrowolnie opuścić miejsca swojego występu. Pilscy patrolowcy, po odwróceniu jego uwagi, za pomocą drabiny dostarczonej przez osobę z widowni weszli na dach chłodni. Obezwładnili roznegliżowanego osobnika. Nie był on jednak zadowolony, że stróże prawa właśnie przerwali jego popisowy występ. Cały czas próbował wyszarpać się policjantom. Mundurowi czekali z nim na dachu do czasu przybycia Straży Pożarnej. Strażacy przy pomocy swojego wozu pomogli policjantom zdjąć „obnażonego” z dachu. Trafił na nosze karetki pogotowia. To jednak też mu się nie spodobało. Uszkodził więc nosze przegryzając materac. W pierwszej kolejności został przewieziony na badania do szpitala, a stamtąd prosto do policyjnego aresztu.

Dżentelmenem w stroju adamowym okazał się znany już policjantom 19-letni mieszkaniec Ujścia. Z relacji kierowcy Iveco wynika, że zahamował na widok biegnącego w jego kierunku nagiego mężczyzny. Nudysta wbiegł wówczas po masce i szybie na dach auta. Oprócz uszkodzenia Iveco sprawca uszkodził jeszcze zaparkowane w pobliżu dwa inne pojazdy m-ki Ford Fiesta i Alfa Romeo.

Od ujskich śledczych usłyszał zarzuty zniszczenia trzech samochodów. Poniesie też odpowiedzialność za uszkodzenie szpitalnego materaca. Na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Dodatkowo dzielnicowa z Posterunku Policji w Ujściu ukarała zatrzymanego trzema mandatami karnymi, w tym za nieobyczajny wybryk i wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżające samochody.

Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego irracjonalnego zachowania.

Magdalena Marchwant
KPP w Pile