Piechowiak o Konwencji Zjednoczeniowej Polski Razem i Stowarzyszeniu Patriotyczna Brać

Kilka dni temu Jarosław Gowin, podczas Konwencji Zjednoczeniowej Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych, ogłosił powstanie nowej partii o nazwie Porozumienie. O minionej Konwencji Zjednoczeniowej Polski Razem oraz zaplanowanym na 11 listopada Balu Niepodległości w Pile, organizowanym przez Stowarzyszenie Patriotyczna Brać, mówił na piątkowej konferencji prasowej Grzegorz Piechowiak, Poseł RP.

– Chcieliśmy zmienić nazwę, ponieważ w przestrzeni publicznej funkcjonowała Polska Razem oraz partia marksistowska – Partia Razem Adriana Zandberga. To było nie tylko mylone przez dziennikarzy, ale też i zwykłych ludzi, dlatego pomysł o zmianie nazwy. Także pojawiły się pogłoski, że próbujemy budować nowe środowisko z prezydentem RP, że chcemy wyjść z koalicji, więc chcieliśmy tą Konwencją wszelkie spekulacje uciąć. Miał być obecny na Konwencji również prezes PiS Jarosław Kaczyński, ale choroba mu nie pozwoliła na uczestnictwo. Był za to Mariusz Błaszczak, który odczytał sympatyczny list od prezesa Kaczyńskiego. Także słowa prezesa Gowina potwierdzają, że obóz Zjednoczonej Prawicy ma się dobrze i będziemy wspólnie pracować – mówi Grzegorz Piechowiak, poseł Porozumienia Jarosława Gowina.

W najbliższą sobotę, 11 listopada odbędzie się w Hotelu Gromada w Pile Bal Niepodległości, organizowany przez Stowarzyszenie Patriotyczna Brać. Głównym celem, jaki przyświeca organizatorom balu, jest zbiórka pieniędzy na rzecz odbudowy Szkoły Salezjańskiej w Aleppo w Syrii i zaplanowanej w związku z tym aukcji!

– Przykro to mówić, ale po raz kolejny na Obchody Święta Niepodległości nie otrzymaliśmy zaproszenia od samorządu Miasta Piły. Nie wiem czy to tak na stałe, że wszyscy chcą dzielić – mówi poseł Piechowiak. – Niedawno założyliśmy Stowarzyszenie Patriotyczna Brać, które skupia osoby o poglądach prawicowych i konserwatywnych. Pierwszym naszym zadaniem jest organizacja w sobotę na 140 osób Balu Niepodległości. Tam będziemy zbierać pieniądze (m.in. przez licytację ciekawych przedmiotów), które zostaną przekazane bezpośrednio i w całości do remontujących salezjańską szkołę w Aleppo. Codziennie ok. 800 dzieci zabieranych jest autobusem, przemierzającym ulice Aleppo, do oratorium, gdzie jest czas na wspólną naukę, posiłek, gry i zabawy. Chcemy aby na koniec akcji, która potrwa do końca roku zaprosić muzyka, który tam przebywał, Darka Malejonka do Piły, aby mógł wręczyć podziękowania osobom, które wsparły akcje.

Pomysł zawiązania Stowarzyszenia Patriotyczna Brać zrodził się wśród przyjaciół związanych z Piłą, których łączą wspólne pasje i wierność ideałom, takim jak umiłowanie Boga i Ojczyzny. Stowarzyszenie ma w planach zwrócenie się do prezydenta Piły o uhonorowanie pilanki, pani Grabowskiej, która związana jest z żołnierzami wyklętymi oraz przygotowanie dużej konferencji na temat księdza Domańskiego. Przedstawicielem reprezentującym Stowarzyszenie jest Andrzej Zaranek.

Sebastian Daukszewicz

piechowiak_o_konwencji00

piechowiak_o_konwencji06 piechowiak_o_konwencji01 piechowiak_o_konwencji02 piechowiak_o_konwencji03 piechowiak_o_konwencji04 piechowiak_o_konwencji05