Pierwsza taka Olimpiada

Do tej pory finał Olimpiady Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego był zwykle związany z dwoma stadionami: na osiedlu Górnym, bądź przy ulicy Okrzei w Pile. W tym roku tę niepisaną tradycję przełamano – władze Nadnoteckiego Szkolnego Związku Sportowego, dzięki przychylności dyrektora Szymona Frydrycha, podjęły decyzję o zorganizowaniu Olimpiady na terenie obiektów Gimnazjum nr 5 w Pile.

 

pierwsza_taka_olimpiada

I był to strzał w dziesiątkę, bowiem udało się zorganizować nie tylko biegi sztafetowe, ale również turnieje piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, grę w szachy i skok w dal. Sprzymierzeńcem setek reprezentantów szkół z powiatu okazała się pogoda – było słonecznie, ale nie upalnie.
Zawody poprzedziła bardzo uroczysta defilada, okraszona olimpijskim ceremoniałem. A później było już na sportowo. Prawo udziału w imprezie otrzymały najlepsze szkoły we współzawodnictwie przeprowadzonym w poprzednim sezonie. Po podliczeniu punktów okazało się, że najlepsze w swoich kategoriach zostały: Szkoła Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 5 oraz Zespół Szkół im. S. Staszica Piła. A ostateczna kolejność prezentuje się następująco:
Szkoły podstawowe
1.    Szkoła Podstawowa nr 4 w Pile
2.    Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile
3.    Szkoła Podstawowa nr 1 w Pile
4.    Zespół Szkół nr 1 w Pile
Gimnazja
1.    Gimnazjum nr 5 w Pile
2.    Zespół Szkół nr 2 w Pile
3.    Zespół Szkół nr 3 w Pile
4.    Gimnazjum w Wyrzysku
Szkoły ponadgimnazjalne
1.    Zespół Szkół im. S. Staszica w Pile
2.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile
3.    Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile
4.    I Liceum Ogólnokształcące w Pile.

Starostwo Powiatowe w Pile