Pilanka – Katarzyna Monel i Final SIX dziś w Chodzieży

Już dziś, 29 sierpnia od godz. 18.00 w Parku 3 Maja w Chodzieży odbędzie się „Rock Fest Park”. W muszli koncertowej „U Żyda” wystąpi pięć zespołów: In Hell’s Duty (rock-metal), Slaves of Chaos (metalcore), Stonnard (hard rock), Suplement Diety (blues rock) oraz wywodzący się z Poznania – Final Six (psycho grind’n’roll). Warto dodać, że wokalistką tego ostatniego jest… utalentowana pilanka mieszkająca w Chodzieży – Katarzyna Monel.

Kasia jest także absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej o specjalności telewizyjnej Wyższej Szkoły im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie oraz Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego (specjalizacja public relations i corporate identity). Tak jak wspomnieliśmy, zdolna pilanka jest również wokalistką grindową, piszącą teksty dla swojego zespołu, poetką, a także malarką, autorką ponad 300 obrazów. Wystawiała swoje prace m.in. w Poznaniu i Pile (w galerii „Na poddaszu” Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile). Kilkanaście dni temu wydała swój debiutancki tomik poetycki „Cyrograf”.

Jak mówi, to przeżycia osobiste sprawiły, że zaczęła wyrażać swoje przemyślenia poprzez sztukę. Tak powstały jej teksty, które śpiewa podczas występów swojego zespołu grindcorowego „Final Six”,  a także obrazy. To one mówią o niej najwięcej. Każdy z nich stał się dla autorki poszukiwaniem drogi do odnalezienia samej siebie, zwłaszcza te z początku twórczości – anioły. Inne, stanowią idealne dopełnienie wnętrza. Artystka najlepiej czuje się w abstrakcji, która wyraża jej emocje, a odbiorcy pozwala ujrzeć coś, co może dowolnie interpretować.

Dziś będziemy mogli zobaczyć, a przede wszystkim posłuchać, co gra w duszy Katarzyny Monel. Zapraszamy od godz. 18.00 do Chodzieży.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Chodzieski Dom Kultury, wstęp wolny.

Anna Fons

pilanka_katarzyna_monel01pilanka_katarzyna_monel02 pilanka_katarzyna_monel03 pilanka_katarzyna_monel04