Pilscy Czwartkowicze na Stadionie Narodowym i zgrupowaniu sportowym w Spale

Kontynuacją udziału w Ogólnopolskich Finałach Czwartków Lekkoatletycznych i nagrodą za osiągnięte wyniki sportowe był udział czwartkowiczów z całego kraju w sportowym obozie w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Byli to uczniowie z najlepszymi wynikami z zawodów finałowych la, które odbyły się w czerwcu w Łodzi.

Zgrupowanie sportowe rozpoczęło się spotkaniem z lekkoatletami biorącymi udział w 5. Memoriale Kamili Skolimowskiej w dniu 23 sierpnia br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. W scenerii Stadionu Narodowego, przystosowanego do lekkiej atletyki, odbyło się spotkanie grupy wyróżnionych dzieci, uczestników czwartków lekkoatletycznych z mistrzami olimpijskimi i mistrzami świata. Między innymi nasze dzieci spotkały się z Usainem Boltem. Znamiennym znakiem tego spotkania było bezpośrednie spotkanie Susane Lachele, trzykrotnej złotej medalistki czwartków lekkoatletycznych z multimedalistą olimpijskim i świata Usainem Boltem. A clue tego programu było wspólne zdjęcie promujące miasto Piłę na cały świat w formie transmisji międzynarodowej. Reprezentanci Piły, zakwalifikowani przez Pilskie TKKF, w nagrodę obsługiwali finałowy start uczestników biegu na 100 m, w którym Bolt ustanowił nowy rekord świata w hali. Tor nr 4 bieżni został opanowany przez Susane Lechele  – Piła i Usaina Bolta – Jamajka. W taki oto sposób dzieci pilskich czwartków lekkoatletycznych wynoszą się na szczyt popularności międzynarodowej.

Zgrupowanie sportowe w Spale zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” i Polski Związek Lekkiej Atletyki przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obóz był formą nagrody dla dzieci rozpoczynających zabawę z królową sportu, a także zachętą do dalszego aktywnego uczestniczenia w zajęciach sportowych la. Wraz z uczniami do ośrodka przyjechali również ich opiekunowie.

Z Piły wyjechała grupa 13 czwartkowiczów pod opieką Romana Marciniaka, trenera i sędziego na meetingach Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych organizowanych przez Pilskie TKKF.

Na początek młodych lekkoatletów odwiedził pan Andrzej Biernat Minister Sportu i Turystyki. Kierownikiem organizacyjnym zgrupowania był pan Marian Woronin – olimpijczyk, aktualny rekordzista kraju na 100m. W pierwszych dniach obozu atrakcją dla jego uczestników była możliwość obejrzenia meczu reprezentacji polskich siatkarzy przygotowujących się do Mistrzostw Świata z reprezentacją Kanady.

Młodzież i opiekunowie mieli w programie zajęcia sportowe prowadzone przez trenerów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i medalistów olimpiad i mistrzostw świata i Europy: Lidię Chojecką, Pawła Czapiewskiego, Szymona Ziółkowskiego, Sylwię Ejdys-Tomaszewską, Annę Jakubczak, Katarzynę Kowalską, Kacpra Kozłowskiego, Jeana Marca Leandro, Barbarę Madejczyk, Marcina Nowaka, Zuzannę Radecką, Piotra Rostkowskiego i Marka Wochnę.

W przerwach między zajęciami sportowymi odbyły się wycieczki po okolicy, seanse filmowe, dyskoteki i spotkania z olimpijczykami: Jackiem Wszołą i Arturem Partyką.  Organizatorzy mają nadzieję, że  część uczestników będzie gotowa do podjęcia treningu wyczynowego i w wieku dojrzałym sięgać będzie po najwyższe laury sportowe.

Więcej zdjęć i relacji na stronach: www.pzla.pl; www.czwartki.pl

Stanisława Zielińska
PTTK Piła

pilscy_czwartkowicze10

pilscy_czwartkowicze18 pilscy_czwartkowicze11 pilscy_czwartkowicze12 pilscy_czwartkowicze13 pilscy_czwartkowicze14 pilscy_czwartkowicze15 pilscy_czwartkowicze16 pilscy_czwartkowicze17