Pilscy dzielnicowi rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Pilscy dzielnicowi dbając o kształtowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży regularnie prowadzą spotkania z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Podczas spotkań z dziećmi z pilskich przedszkoli funkcjonariusze omówili zagrożenia dnia codziennego, zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przestrzegli przed ryzykownymi zabawami oraz przypomnieli o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

Edukacja z zakresu prewencji kryminalnej od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na kształtowanie się prawidłowych nawyków związanych z dbaniem o bezpieczeństwo własne jak i innych osób. Dlatego też dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pile cyklicznie prowadzą spotkania dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Policjanci spotkali się z dziećmi z pilskich przedszkoli. Mundurowi omówili jak bezpiecznie zachowywać się w domu, podczas zabaw na podwórku i w przedszkolu. Policjanci przypomnieli także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Nie zabrakło także porad dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu. Dzieci uczyły się wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Przedszkolaki utrwalały numery alarmowe oraz poznały sposoby sprawdzania przytomności i udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Przedszkolaki miały także możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomach.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w rozmowach, zadawały mnóstwo nurtujących pytań wykazując się jednocześnie znakomitą znajomością przepisów ruchu drogowego, numerów alarmowych i sytuacji, które wymagają ich użycia. Miały także okazję zapoznać się z elementami umundurowania. Niezwykle istotną częścią spotkania były rozmowy na temat noszenia odblasków. Policjanci przypomnieli, że nawet niewielki element odblaskowy sprawia, że jesteśmy na drodze bardziej widoczni, a co za tym idzie bardziej bezpieczni.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

pilscy_dzielnicowi1_01

pilscy_dzielnicowi1_08 pilscy_dzielnicowi1_02 pilscy_dzielnicowi1_03 pilscy_dzielnicowi1_04 pilscy_dzielnicowi1_05 pilscy_dzielnicowi1_06 pilscy_dzielnicowi1_07