Pilski policjant przyczynił się do uratowania życia mężczyźnie podczas meczu żużlowego

policjant_przyczynil_sie
Szybkie i zdecydowane działania policjanta po służbie zapobiegły tragedii. Sierż. sztab. Gerard Kulczyk przebywając na meczu żużlowym w Pile, w pewnym momencie usłyszał krzyki. Natychmiast pobiegł na miejsce i zauważył na ziemi leżącego oraz nieprzytomnego mężczyznę. Policjant wykorzystując wiedzę oraz doświadczenie błyskawicznie pomógł 35-letniemu mężczyźnie…

12 sierpnia br. sierż. sztab. Gerard Kulczyk, na co dzień policjant pełniący służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pile, w wolnym czasie wybrał się na mecz żużlowy w Pile. W pewnym momencie, gdy znajdował się na stadionie usłyszał krzyki kibiców. Natychmiast podbiegł w miejsce, skąd dobiegał hałas i zobaczył na ziemi leżącego mężczyznę. Z relacji świadków wynikało, że chwilę wcześniej mężczyzna spożywał posiłek, a następnie osunął się z ławki na ziemię.

Funkcjonariusz położył nieprzytomnego mężczyznę w odpowiedniej pozycji i ustalił, że u mężczyzny zanikają funkcje życiowe, brak już było oddechu i niewyczuwalne było tętno. Policjant usunął z jamy ustnej zalegający pokarm, a następnie błyskawicznie podjął wspólnie z ratownikiem medycznym reanimację.

Podczas prowadzonej resuscytacji oddechowo-krążeniowej po chwili u mężczyzny powróciły funkcje życiowe. Gdy na miejsce dotarła karetka Pogotowia Ratunkowego mężczyzna odzyskał przytomność i został już pod opieką lekarzy. Profesjonalizm oraz doświadczenie, a także szybkie i zdecydowane działanie sierż. sztab. Gerarda Kulczyka pomogły mężczyźnie i prawdopodobnie zapobiegły tragedii.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile
Fot. legionhdk.pl