Pilskie siatkarki sprawdzą się w ENERGA CUP

Pilskie_siatkarki_sprawdza

W najbliższy weekend, 12-14 września, zespół PGNiG Nafta Piła stanie przed kolejnym turniejowym sprawdzianem. Pilskie siatarki wezmą udział w Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet ENERGA CUP – Bobolice 2014.

Trzecia rocznica mija od momentu nadania Gimnazjum w Bobolicach imienia Agaty Mróz Olszewskiej. Stało się już tradycją, że w celu oddania hołdu siatkarce, organizowany jest turniej z udziałem zespołów ORLEN Ligi. Pilski zespół w zawodach występuje od samego początku. W pierwszym roku odbył się jedynie mecz towarzyski, w którym pilanki zagrały przeciwko Pałacowi Bydgoszcz, a już rok później zorganizowano wysokiej klasy turniej. Podobnie i tym razem, uczestnikami tego sportowego wydarzenia będą cztery ekstraligowe drużyny. Poza siatkarkami Nafty, udział potwierdzili: KS Pałac Bydgoszcz, SK Bank Legionovia Legionowo i BKS Aluprof Bielsko-Biała.

Do tegorocznych rozgrywek większość zespołów, które zagrają w Bobolicach, przystąpi w mocno zmienionych składach. Turniej ten będzie zatem okazją do przetestowania zawodniczek w konfrontacji z innymi zespołami ORLEN Ligi.

Harmonogram turnieju:

PIĄTEK 12.09.2014

16:00 – KS „PAŁAC” Bydgoszcz – PGNiG Nafta Piła

19:15 – SK BANK LEGIONOVIA Legionowo – BKS ALUPROF Bielsko-Biała

SOBOTA 13.09.2014

15:00 – KS „PAŁAC” Bydgoszcz – BKS ALUPROF Bielsko-Biała

18:00 – PGNiG Nafta Piła – SK BANK LEGIONOVIA Legionowo

NIEDZIELA 14.09.2014

10:30 – KS „PAŁAC” Bydgoszcz – SK BANK LEGIONOVIA Legionowo

13:30 – BKS ALUPROF Bielsko-Biała – PGNiG Nafta Piła

Angelika Kuksinowicz