Plaża Open zakończona przy sztucznym oświetleniu

Przy słonecznej pogodzie, nad jeziorem Płotki przez trzy dni najlepsze pary damskie i męskie walczyły na piasku o zwycięstwo w finałowym turnieju projektu Plaża Open. W turnieju kobiet najlepsze okazały się panie Joanna Wiatr / Martyna Wardak, a złote medale w turnieju męskim zdobyli Damian Wojtasik / Dominik Witczak. Turniej amatorów wygrała para Bartosz Kujawski / Łukasz Wawrzyński. Mecze finałowe odbyły się przy sztucznym oświetleniu, co niewątpliwie uatrakcyjniło widowisko. Poza sportową rywalizacją na terenie miasteczka Plaży Open odbyły się konkursy i inne atrakcje dla kibiców.

W meczu o podium, przy gorącym piasku lepsze od pary Magda Szczytowicz / Ola Baron okazały się Agnieszka Wołoszyn / Karolina Suwińska. Z kolei w pojedynku finałowym Joanna Wiatr / Martyna Wardak nie dały szans Karolinie Baran i Jagodzie Gruszczyńskiej. W turnieju męskim para Jędrzej Brożyniak / Bartłomiej Dzikowicz wygrała walkę o brąz z duetem Kamil Kwasowski / Dawid Ogórek. W finale po trzy setowym meczu złoto zdobyła para Damian Wojtasik / Dominik Witczak, pokonując Sebastiana Sobczaka / Jarosława Lecha. Mecze półfinałowe i finałowe transmitowała telewizja TVP Sport.

Siatkówka plażowa to słoneczny, radosny sport. Polecany dla wszystkich. Dlatego cieszy, że ten projekt ponownie zawitał do Piły. Gratulujemy zawodnikom i organizatorom.

Sebastian Daukszewicz

open_plaza10

open_plaza40

open_plaza11

open_plaza12

open_plaza13

open_plaza14

open_plaza15

open_plaza16

open_plaza17

open_plaza18

open_plaza19

open_plaza20

open_plaza21

open_plaza22

open_plaza23

open_plaza24

open_plaza25

open_plaza26

open_plaza27

open_plaza28

open_plaza29

open_plaza30

open_plaza31

open_plaza32

open_plaza33

open_plaza34

open_plaza35

open_plaza36

open_plaza37

open_plaza38

open_plaza39