Po raz pierwszy w historii federacja FEN zawita do Piły

28 kwietnia, w Hotelu Gromada w Pile odbył się Media Day przed galą FEN 46, która zaplanowana jest w Grodzie Staszica 27 maja. Kibiców sportów walki czeka pasjonujące wydarzenie gdzie walce wieczoru dojdzie do starcia mistrzowskiego w kategorii średniej, w którym Piotr Kuberski podejmie Kamila Wojciechowskiego. Nie zabraknie też pilskich wojowników.

Fight Exclusive Night to dynamicznie rozwijająca się federacja, od 2013 roku organizująca w dużych miastach Polski gale walk na zasadach MMA i K-1 – sportów walki, których popularność rośnie w błyskawicznym tempie.

W konferencji udział wzięli: Wiceminister Rozwoju i Technologii Grzegorz Piechowiak, Prezes federacji FEN – Paweł Jóźwiak, bohaterowie walki wieczoru: Piotr Kuberski i Kamil Wojciechowski, a także zawodnicy z Piły-Marcin Wójcik oraz Dawid Siek.

Ja śledząc pilski sport i wiedząc, jak dobrze rozwijają się sporty walki w Pile chciałem, aby pilanie mogli obejrzeć na takim wysokim poziomie galę. Udało się spotkać, porozmawiać z Pawłem Jóźwiakiem, prezesem FEN. Odpowiedz była pozytywna na tę inicjatywę. Myślę, że po żużlu i siatkówce to kolejna dyscyplina, jaką są sporty walki mogą w Pile zagościć na dłużej- mówi Grzegorz Piechowiak, Wiceminister Rozwoju i Technologii.

– W Pile widać głód sportów walki. Nie było tutaj dotychczas tak dużej gali. Także cieszę się, że jest bardzo duże zainteresowanie ze strony kibiców. Hala jest praktycznie wyprzedana. Zostały ostatnie bilety. Jest bardzo ciekawa fajna karta walk. Na karcie walk są również zawodnicy z Piły. Z Marcinem Wójcikiem na czele. Cieszę się, że Marcin, który już od wielu, wielu lat związany jest z naszą organizacją, po raz kolejny powrócił i że powrócił w swoim rodzinnym mieście. Myślę, że to było jego takie marzenie. Gala w Pile to będzie prawdziwe święto sportów walki, na które serdecznie zapraszam – dodaje Paweł Jóźwiak, prezes FEN.

Z organizacją FEN związani są kontraktami zarówno młodzi, wyróżniający się talentem, ambicją i determinacją zawodnicy, jak i utytułowani weterani różnych sportów walki, którzy z sukcesami kontynuują sportową karierę w klatkoringu MMA. Podczas gali zobaczymy pilskich wojowników.
Marcin Wójcik (16-8, 8 KO, 6 SUB) podejmie Adama Biegańskiego (8-5, 2 KO, 4 SUB) Pojedynek odbędzie się w limicie kategorii półciężkiej. Wójcik jest rozpędzony dwoma zwycięstwami z rzędu – w marcu 2022 roku pokonał Pawła Hadasia przez TKO w 2. rundzie, w sierpniu poddał w premierowej odsłonie Micka Stantona na PFL. Wójcik był mistrzem FEN po pokonaniu Adama Kowalskiego. Wcześniej rozbił, ciosami Rafała Kijańczuka.

-Na Gali FEN będę walczył po raz siódmy. Tym razem nastąpi to w Pile. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, że będę mógł zaprezentować się przed swoją publicznością. Piła stoi bardzo mocno jeśli chodzi o sporty walki i będziemy chcieli ten wysoko poziom wraz z innymi pilskimi zawodnikami pokazać. Ja będę walczył tak jak zawsze. Nie będę specjalnie swojego stylu zmieniał, nie będę tworzył sztucznej agresji. Nie ukrywam, że po tej walce w Pile trafię gdzieś wyżej – lepsze walki a jak coś złego się stanie to z Fight Exclusive Night też mi się dobrze współpracuje- mówi Marcin Wójcik.

Dawid Siek (4-2) podejmie Bartłomieja Mienciuka (10-1) . Pojedynek w formule K-1 zakontraktowano w limicie do 77 kilogramów. Siek to brązowy medalista mistrzostw świata oraz mistrz Polski w kategorii wagowej to 75 kilogramów. Zawodnik z Piły ma w swoim dorobku również tytuł zawodowego mistrza Polski w formule low kick. W listopadzie 2021 roku Siek miał okazję stoczyć pojedynek zawodowy podczas gali KFN 2 w Puławach, w marcu zawalczył na FEN 45 w Ząbkach.

-Mimo, że zawalczę w tej hali nie pierwszy raz -to nie czuję presji. Trenuje, aby walczyć przy jak największej publiczności. Przed tą walką zawodową będę miał jeszcze sprawdzian na mistrzostwach świata w Tajlandii, Tam też przez dwa tygodnie będę się przygotowywać do pilskiej gali – dodaje Dawid Siek.

Gracjan Wyroślak (2-1, 1 KO, 1 NC) podejmie Kamila Mosgalika (5-6, 1 KO, 4 SUB). Wyroślak ze znakomitej strony pokazał się w swoim zawodowym debiucie, gdy w 1. rundzie pokonał przez TKO Alekseya Zhovtyaka. Później trzykrotnie miał okazję walczyć pod szydlem organizacji Babilon MMA. Werdykt ostatniego jego boju, z Marcinem Skrzekiem, to No Contest, wcześniej na pełnym dystansie wygrał niejednogłośną decyzją arbitrów z Damianem Zubą. Podczas gali FEN 46 Wyroślak zadebiutuje w FEN.

Bohaterami pierwszej walki semi-pro będą Jakub Szymanowski i Maciej Brzeziński. Pojedynek odbędzie się w limicie kategorii półśredniej.

Karta walk FEN 46:
83,8: Piotr Kuberski vs. Kamil Wojciechowski
93,0: Marcin Wójcik vs. Adam Biegański
93,0: Bartosz Szewczyk vs. Łukasz Klinger
77,1: Bartłomiej Dragański vs. Wawrzyniec Bartnik
70,3: Damian Rzepecki vs. Krzysztof Dobrzyński
93,0 kg: Łukasz Olech vs. Piotr Kalenik
70,3 kg: Gracjan Wyroślak vs. Kamil Mosgalik
77,0, K-1: Dawid Siek vs. Bartłomiej Mienicuk
77,1 kg, semi-pro: Jakub Szymanowski vs. Maciej Brzeziński
77,1 kg, semi-pro, semi-pro: Igor Terlecki vs. Wojciech Małkiński

Bilety :eventim.pl/artist/fen
Gala FEN 46 odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Żeromskiego w Pile o godzinie 19.00.Transmisja Polsat Sport.

Sebastian Daukszewicz

 

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32