Pod patronatem Tętna Regionu

Poznawali historię powiatu pilskiego na trasie rajdu

15 dzielnych załóg samochodowych, kilkanaście zadań do wykonania, a przede wszystkim nawiązanie bliższej więzi miedzy Seniorami – tak było podczas III Turystycznego Rajdu Samochodowego „REPORTER” po Gminie Ujście, który odbył się 22 maja. Impreza Poznajemy Powiat Pilski odbyła się pod patronatem Starosty Pilskiego Mirosława Mantaja, a współorganizatorem było m.in. Tętno Regionu.

Tegoroczny rajd podobnie jak poprzednie edycje cieszył się dużym zainteresowaniem seniorów, którzy w liczbie 79 osób już od porannych godzin wyczekiwali na start rajdu i na zadania przygotowane przez organizatorów, którymi byli Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile oraz Urząd Miasta i Gminy Ujście. Start rajdu odbył się sprzed budynku Starostwa Powiatowego w Pile, a następnie ekipy ruszyły do Kaliny, gdzie zaprezentowały swoje stroje rajdowe, które poddane zostały ocenie. Tam również otrzymali reporterskie zadania do wykonania. Na uczestników czekały piękne widoki, urozmaicona trasa, która poprowadziła seniorów przez miejsca z tradycją Gminy Ujście.

Dodatkowo nasza redakcja przygotowała do rozwiązania krzyżówkę, którą wraz z najnowszym numerem Tętna Regionu wręczył każdej załodze w Byszkach redaktor naczelny Marek Mostowski. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się na mecie w Nowej Wsi Ujskiej, do której bezpiecznie dojechały wszystkie załogi startujące w rajdzie REPORTER.

Trzecią edycje wygrała drużyna numer 6 w składzie: Władysław Jędrzychowski, Wiktoria Jędrzychowska, Jadwiga Jenczek, Zenon Jenczek. Drugie miejsce dla drużyny nr 7 składzie: Irena Wróbel, Irena Paliwoda, Barbara Skarwecka, Zofia Bemowska, Teresa Łuczak. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna nr 12 w składzie: Jerzy Kuster, Lubomira Ciesielska, Henryk Izban, Teresa Bączkowska. Natomiast załogi numer 13 i 14 zostały nagrodzone za najlepiej przygotowane reportaże, które zostały ocenione przez jury. Nagroda książkowa za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki trafiła do drużyny numer 4 w składzie: Jan Dryja, Urszula Król, Krystyna Szymańska, Ewa Kondeja. Dla wszystkich uczestników i zaproszonych gości wystąpił zespół Kasztelanki.

– Większość załóg, które wzięły udział w tegorocznym rajdzie to nowicjusze. Pomimo tego poradzili sobie na trasie, a także z zdaniami i pytaniami, które dla nich przygotowaliśmy. W Byszkach uczestnicy musieli np. odgadnąć czyje jest poroże, które było wystawione na wystawie. W sumie były pytania z uśmiechem, pytania krajoznawcze. Trasa była cudowna, przepiękna. Nawet my, jako organizatorzy, niektórych miejsc nie znaliśmy wcześniej. Każda wioska ma swoją świetlice, dostęp do komputerów, a panie uczą różnych prac zręcznościowych. Na pewno dzieci tam się nie nudzą. Chętnych załóg mieliśmy dużo więcej, ale organizacyjnie byłby problem, gdyby tak duża ilość uczestników wyjechała na trasę. Jeśli chodzi o stroje, muszę powiedzieć, że uczestnicy nawet specjalnie szyli, bo wiedzieli, że do ogólnej punktacji ich ubiór też jest brany pod uwagę. Mamy już nowe pomysły na kolejny rajd, ale jeszcze nie zdradzimy miejsca – mówi organizator, Krystyna Plucińska.

Warto zaznaczyć, że we wszystkich wioskach, do których uczestnicy dotarli – Byszki, Kruszewo, Węglewo, Mirosław Ujski, Nowa Wieś Ujska i oczywiście w samym Ujściu byli bardzo serdecznie przyjmowani. Wielkie podziękowania należą się Krystynie i Markowi Plucińskim za włożony trud w zorganizowanie kolejnego, udanego rajdu.

Współorganizatorami byli: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile, Centrum Aktywizacji Seniorów MOPS, Komenda Powiatowa Policji w Pile, Ujski Dom Kultury, Sołectwa Gminy Ujście, Tętno Regionu i Tygodnik Nowy.

Sebastian Daukszewicz

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=”thumbnails” theme_id=”1″ gallery_id=”5″ sort_by=”order” order_by=”asc” show_search_box=”0″ search_box_width=”180″ image_column_number=”5″ images_per_page=”30″ image_title=”none” image_enable_page=”1″ thumb_width=”180″ thumb_height=”90″ popup_fullscreen=”0″ popup_autoplay=”0″ popup_width=”800″ popup_height=”500″ popup_effect=”fade” popup_interval=”5″ popup_enable_filmstrip=”1″ popup_filmstrip_height=”70″ popup_enable_ctrl_btn=”1″ popup_enable_fullscreen=”1″ popup_enable_info=”1″ popup_enable_comment=”1″ popup_enable_facebook=”1″ popup_enable_twitter=”1″ popup_enable_google=”1″ popup_enable_pinterest=”0″ popup_enable_tumblr=”0″ watermark_type=”none” watermark_link=”http://web-dorado.com”]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *