Podwodne spotkania

4 czerwca uczniowie klas VI ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile mieli okazję spotkać się z pasjonatem nurkowania, Panem Krzysztofem Trawińskim, który jest absolwentem naszej „piątki” i prowadzi szkołę nurkowania Deep Diver.

Gość bardzo ciekawie opowiadał o swoim hobby, o wyprawach w różne zakątki świata, gdzie podziwiał bajeczne rafy koralowe. Barwne opowieści były wzbogacone pięknymi, unikalnymi podwodnymi zdjęciami. Dzieci z zapartym tchem obejrzały film prezentujący podwodny świat fauny i flory. Gość zaprezentował profesjonalny sprzęt, opowiedział o urokach nurkowania, czym pobudził wyobraźnię młodych słuchaczy. Poza tym uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z życiem morskich stworzeń. Były opowieści o murenach, ośmiornicach, rekinach wielorybich i niebezpiecznych szkaradnicach. Ponadto dzieci dowiedziały się jak wyrównać ciśnienie w uszach podczas nurkowania.

Pan Krzysztof wiele dobrego opowiedział również uczniom o naszym urokliwym jeziorze „Płotki”, w którym są bardzo dobre warunki do nurkowania. Pod koniec spotkania gość wyczerpująco odpowiadał na mnóstwo dociekliwych pytań i zachęcał do nurkowania. Gdyby nie ograniczenie czasowe, spotkanie zapewne przedłużyłoby się do godzin popołudniowych. Uczniowie z niecierpliwością czekają na następne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

K.B.