Policjanci ze Szkoły Policji na podium

Kompleks nowych obiektów sportowych Szkoły Policji w Pile znów gościł uczestników sportowych zmagań. W dniach 16-17 czerwca 2014 r. rozgrywane były Mistrzostwa Jednostek Szkoleniowych Policji w Piłce Nożnej Drużyn 6-osobowych. Zawody zostały zorganizowane w ramach imprez upamiętniających jubileusz 60-lecia pilskiej Szkoły Policji oraz 95-lecia powołania Policji Państwowej i objęte zostały Patronatem Honorowym Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego.

policjanci_ze_szkoly_policji_na_podium_01

Do rywalizacji stanęły reprezentacje: Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Szkoły Policji w Katowicach, Szkoły Policji w Słupsku, Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z/s w Sieradzu i gospodarza turnieju – Szkoły Policji w Pile. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a czas gry wynosił 2×10 minut.

Zacięte i emocjonujące mecze wyłoniły zwycięzcę, którym okazała się reprezentacja Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Zwycięzcy zdobyli puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Policji. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Policji w Pile, zdobywając Puchar ufundowany przez Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Jerzego Powieckiego. Na trzecim miejscu podium znalazła się reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach, która otrzymała puchar ufundowany przez kierownika Zakładu Interwencji Policyjnych mł. insp. Sylwestra Urbaniaka. Miejsce czwarte zajęła reprezentacja Szkoły Policji w Słupsku, a na piątym miejscu uplasowała się drużyna Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z/s w Sieradzu.

Wybrano także najlepszego zawodnika turnieju, którym został st. sierż. Artur Magnuszewski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Najlepszym strzelcem okazał się nadkom. Szczepan Górski ze Szkoły Policji w Słupsku, a najlepszym bramkarzem wybrany został podinsp. Dariusz Pluta ze Szkoły Policji w Katowicach.
Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały okolicznościowe puchary i dyplomy, najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni okolicznościowymi statuetkami, a pozostali zawodnicy okolicznościowymi upominkami ufundowanymi przez Komendanta Szkoły Policji w Pile i Prezydenta m. Piły.
Podczas turnieju zawodników dopingowali słuchacze Szkoły i uczniowie klas „policyjnych” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Pile.

Sylwester Urbaniak

policjanci_ze_szkoly_policji_na_podium_02

policjanci_ze_szkoly_policji_na_podium_03

policjanci_ze_szkoly_policji_na_podium_04

policjanci_ze_szkoly_policji_na_podium_05

policjanci_ze_szkoly_policji_na_podium_06

policjanci_ze_szkoly_policji_na_podium_07

policjanci_ze_szkoly_policji_na_podium_08

policjanci_ze_szkoly_policji_na_podium_09