Powiat wsparł wyjazd niepełnosprawnych uczniów na mistrzostwa świata

Powiat_wsparl

Powiat Pilski jako pierwszy wsparł inicjatywę wyjazdu trojga podopiecznych Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem” na Mistrzostwa Świata w Warcabach, które odbędą się w dniach od 22 sierpnia do 2 września br. w Bułgarii.

Na Mistrzostwa Świata w Warcabach osób niepełnosprawnych w Bułgarii zakwalifikowało się troje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance: Łukasz Paliński, Karolina Witek i Anna Domke. Wszyscy zdobyli kwalifikacje na Mistrzostwach Polski w Warcabach, które odbyły się w listopadzie ubiegłego roku w Miłakowie (woj. warmińsko-mazurskie).

Aby mogli oni wyjechać na Mistrzostwa Świata, Stowarzyszenie „Sprawni-Razem” musi pozyskać pieniądze na ten cel, ponieważ ich rodzin nie stać na sfinansowanie takiego wyjazdu. Koszt wyjazdu trojga uczniów oszacowano na 10 500 zł. Pieniądze potrzebne są m.in. na bilety autobusowe (ok. 700 zł za osobę), opłacenie wyżywienia i wpisowego na zawody.

– To nie są wszystkie koszty – mówi Aleksandra Błażejewska ze Stowarzyszenia „Sprawni-Razem”.   Musimy te dzieci wyposażyć w stroje sportowe, obuwie i inną odzież, która będzie im potrzebna. Musimy zapewnić im także wyżywienie na cały okres podróży i pobytu w Bułgarii. Bez naszego wsparcia, i wsparcia ludzi dobrej woli, nie mogliby nawet marzyć o takim wyjeździe.

Stowarzyszenie „Sprawni-Razem” wystąpiło do wielu organizacji o wsparcie tej inicjatywy, również do Powiatu Pilskiego, i Zarząd Powiatu w Pile zadecydował o jej dofinansowaniu.

– O sukcesach warcabistów ze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze Starej Łubianki dowiedziałem się  w trakcie rozmowy z panią prezes Aleksandrą Błażejewską przy okazji konkursu o tematyce adwentowo-bożonarodzeniowej w listopadzie 2015 r., w którym to również uczestniczyli nasi mistrzowie warcabów – mówi Eligiusz Komarowski, etatowy członek zarządu. – Pani prezes poinformowała mnie o nominacji swoich podopiecznych i poprosiła o wsparcie przy organizacji wyjazdu do Bułgarii. Jej prośbę przedstawiłem staroście.

– Bardzo poruszyła nas historia tych trojga młodych ludzi i zaangażowanie z jakim pani Aleksandra Błażejewska i Stowarzyszenie chcą im pomóc, dlatego też postanowiliśmy wesprzeć ich wyjazd na Mistrzostwa Świata w Bułgarii – mówi starosta pilski Franciszek Tamas. – Jeżeli znajdą się kolejni darczyńcy, ci młodzi ludzie będą mogli spełnić swoje marzenie.

Wszyscy, którzy chcieli by wesprzeć wyjazd niepełnosprawnych uczniów na mistrzostwa w Bułgarii proszeni są o kontakt z Nadnoteckim Stowarzyszeniem Społeczno-Sportowym „Sprawni-Razem” przy ul. Bydgoskiej 21 w Pile.

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *