Powiat złotowski. Debata z mieszkańcami Sypniewa

6 czerwca odbyła się kolejna w tym roku debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Złotowie. Tym razem zorganizowana została na terenie gminy Jastrowie w Sali Wiejskiego Domu Kultury w Sypniewie. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo.

W poniedziałek, 6 czerwca odbyła się kolejna debata społeczna z mieszkańcami organizowana przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Tym razem spotkanie odbyło się na terenie gminy Jastrowie w Sali Wiejskiego Domu Kultury w Sypniewie.

Tematem debaty, było bezpieczeństwo w szczególności osób starszych. Funkcjonariusze omówili i przedstawili metody jakimi obecnie posługują się oszuści. Omówiono jak ustrzec się przed przestępcami, którzy wysyłają fałszywe wiadomości SMS oraz pukają do drzwi przedstawiając się za przedstawicieli różnych instytucji.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań dzielnicowemu oraz Komendantowi Komisariatu Policji w Jastrowiu, którzy przedstawili z jakimi zagrożeniami i sprawami zgłaszają się do nich mieszkańcy oraz jakie kroki podejmują by je wyeliminować.

Przedstawiono i omówiono narzędzia jakim są aplikacja Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zaangażowanie oraz pytania kierowane do funkcjonariuszy, świadczyć mogą o tym że po dwuletnim czasie pandemii, brakiem możliwości organizowania spotkań, bezpośredni kontakt z mieszkańcami jest najlepszą formą.

mł.asp. Damian Pachuc
KPP w Złotowie

powiat_zlotowski_debata

powiat_zlotowski_debata_04 powiat_zlotowski_debata_02 powiat_zlotowski_debata_03