Pożar gospodarstwa w Kościerzynie Małym

16 stycznia 2017 roku, przed godziną siódmą rano do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile, wpłynęło zgłoszenie o pożarze gospodarstwa w miejscowości Kościerzyn Mały (gmina Łobżenica).

Po przyjeździe na miejsce pierwszej jednostki straży pożarnej stwierdzono, że ogniem objęta jest część dachu budynku inwentarskiego, a w całym budynku panuje silne zadymienie. W chwili powstania pożaru nikt nie przebywał w budynku i nie stwierdzono osób poszkodowanych. Wewnątrz znajdowały się m.in: zwierzęta hodowlane, zmagazynowane zboże i słoma. Działania gaśnicze straży pożarnej polegały na podaniu trzech prądów wody
w natarciu na źródło pożaru oraz w obronie części dachu nie objętego pożarem. Akcję strażaków dodatkowo utrudniało duże zadymienie oraz niska temperatura, która powodowała oblodzenie terenu dokoła palącego się budynku. Równolegle z akcją gaśniczą strażacy zdołali ewakuować z zagrożonego budynku tuczniki i prosięta.

W gaszeniu pożaru brało udział 37 strażaków z OSP Łobżenica, Luchowo, Wysoka, Wyrzysk oraz z JRG Nr 2 PSP Piła. Przyczyny pożaru ustala policja. Akcja gaśnicza wraz z dogaszaniem pogorzeliska trwała 5 godzin.

Opracowanie: mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła

pozar_gospodarstwa_w_koscierzynie00

pozar_gospodarstwa_w_koscierzynie02 pozar_gospodarstwa_w_koscierzynie01