Pracownicy ZUS w roli Gwiazdora

pracownicy_zus_w_roli

Cztery obdarowane rodziny w ramach „Szlachetnej Paczki”, zbiórki pieniędzy na hospicjum dla dzieci oraz Dom Ochrony Poczętego Życia, zbiórka używanych telefonów i znaczków pocztowych, a także pomoc dla bezdomnych zwierząt, to idee które przyświecały tegorocznym przedświątecznym akcjom organizowanym wśród pracowników ZUS-u na terenie całej Wielkopolski.

Pracownicy oddziałów ZUS w Wielkopolsce wsparli różnorodne idee przedświątecznej pomocy. Dzięki nim bożonarodzeniowe prezenty trafiły do potrzebujących, a pracownicy ZUS-u przyłączyli się do grona wielkopolskich Gwiazdorów, wywołując radość i łzy wzruszenia u obdarowanych.

Jak co roku, najchętniej wspieraliśmy ideę „Szlachetnej Paczki”. Dzięki zaangażowaniu pracowników z I Oddziału ZUS w Poznaniu, Nowego Tomyśla, Złotowa i Konina, udało się zaspokoić najważniejsze potrzeby czterech rodzin.

Pracownicy I Oddziału ZUS w Poznaniu spełnili marzenia sześcioosobowej rodziny. Zebrane środki przeznaczyli na kupno kuchenki gazowej, tony węgla oraz bonów podarunkowych do sklepów z odzieżą i obuwiem. Ponadto, w 13 kartonach zusowscy przekazali żywność, zabawki, garnki, czajniki, koce, artkuły szkolne, a także słodycze i kosmetyki.

Inspektorat ZUS w Nowym Tomyślu wsparł natomiast rodzinę z dwojgiem małych dzieci, z których jedno jest niepełnosprawne. W paczkach znalazła się żywność, produkty dietetyczne i inhalator dla niepełnosprawnej pociechy, a także krzesło obrotowe, pościel, książki, zabawki oraz artykuły szkolne.

Z kolei pracownicy Inspektoratu ZUS w Koninie przyłączyli się do Gimnazjum nr 5 i wspólnie skompletowali „Szlachetną Paczkę”. Rodzina potrzebowała lodówkę, nowe okno i opał na zimę, a także żywność, odzież i pościel.  Także w tym przypadku udało się spełnić potrzeby i marzenia rodziny.

Natomiast pracownicy Inspektoratu w Złotowie w ramach „Szlachetnej Paczki” przygotowali aż 18 pakunków dla samotnej mamy z trójką dzieci. Potrzebującej rodzinie przekazane zostało piętrowe łóżko z materacami, kołdry, poduszki, pościel, ubrania, obuwie, ręczniki, środki czystości, środki do pielęgnacji niemowląt, żywność, a także zabawki, artykuły szkolne i książki.

Pracownicy ZUS-u chętnie wspierali także inne inicjatywy. Inspektorat ZUS w Grodzisku Wielkopolskim zorganizował, wśród swoich pracowników, zbiórkę pieniędzy na  rzecz „Fundacji  Serce dla Serca”, na budowę  Domu Hospicyjnego dla dzieci w Zaleszanach.

Inspektorat ZUS w Śremie przyłączył się natomiast do akcji  charytatywnej  „Odkryj w sobie Świętego Mikołaja” organizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Pracownicy otrzymali list adresowany do Świętego Mikołaja. Nadawcą listu okazała się ośmioletnia dziewczynka, której życzenia udało się zrealizować.

Inspektorat w Kole zorganizował zaś kiermasz przedświąteczny. Swoje prace sprzedawali podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Terenowego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Pracownicy Inspektoratu i jego klienci chętnie kupowali ozdoby świąteczne i w ten sposób wspierali Stowarzyszenie.

Inspektorat ZUS w Gnieźnie wsparł Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. bł. Edmunda Bojanowskiego oraz zorganizował zbiórkę starych telefonów komórkowych i znaczków pocztowych. Ta ostatnia inicjatywa przeprowadzona została we wszystkich placówkach II Oddziału ZUS w Poznaniu.  Fundusze ze sprzedaży tychże surowców przeznaczane są na pomoc ludziom potrzebującym w krajach misyjnych.

Z kolei, pracownicy Oddziału ZUS w Pile wsparli finansowo także swoją chorą koleżankę z pracy. Zbierano również pieniądze, karmę, koce, kojce i zabawki dla bezdomnych psów i kotów w schronisku dla zwierząt w Leszkowie.

Do świątecznych zbiórek przyłączył się także Oddział ZUS w Ostrowie Wielkopolskim. Pracownicy zebrali środki finansowe dla Domu Ochrony Poczętego Życia przy Zgromadzeniu Sióstr Jezusa Miłosiernego w Odolanowie.  Za zgromadzone fundusze, zakupiona zostanie kuchenka gazowa, a dla dzieci zabawki, słodycze, pieluszki i odżywki, mamy natomiast otrzymają drobne upominki.

Marlena Nowicka
Rzecznik Prasowy
I Oddziału ZUS w Poznaniu