Prezydent Piły pracował w firmie Pellas X

Prezydent_Pily_pracowal_w_firmie_Pellas_X
26 czerwca po raz trzeci Piotr Głowski, prezydent Piły, zamienił swoje biurko w Urzędzie Miasta na halę produkcyjną, dzięki 22. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego był do wylicytowania „Jeden dzień pracy Prezydenta”.  Aukcja zakończyła się wygraną firmy Pellas X, która zasiliła konto WOŚP kwotą 6800 zł.

W ostatni czwartek czerwca punktualnie o 10.00 Piotr Głowski pojawił się w siedzibie firmy, gdzie rozpoczął swój dzień pracy od szkolenia BHP. Następnie po przebraniu w ubranie robocze rozpoczął pracę przy obsłudze wycinarki laserowej, prasy krawędziowej CNC… i przy stanowisku spawalniczym. Na końcu prezydent Głowski zajął się szlifowaniem i gratowaniem wyprodukowanych elementów.

– Ponownie wykonuję bardzo interesującą pracę, którą widziałem jedynie na filmach. Jednak dotkniecie tego na żywo jest czymś zupełnie innym. To jednak pokazuje jak nasze firmy dzisiaj są wysoko zaawansowane. Jak ktoś się pyta, gdzie są innowacje to odpowiadam, że w tym miejscu i nie trzeba ich szukać po świecie. Tu technologia jest na tak wysokim poziomie, że do obsługi maszyn potrzeba bardziej informatyków niż typowych pracowników. To jest najlepiej zainwestowany dzień urlopu, jaki można było przeznaczyć na rzecz WOŚP – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Z pracy Prezydenta Piły zadowolony bły właściciel firmy Pellas X, Michał Brzeski. – Na laserze, krawędziarce i na spawaniu nie było źle. Widać, że jest potencjał. Biorąc udział w licytacji, po pierwsze chcieliśmy pomóc dzieciom, na które były zbierane pieniądze, a po drugie sprawdzić jak prezydent Piły poradzi sobie w przypadku cięcia laserem i gięcia elementów blach. Niewykluczone, że ponownie w styczniu weźmiemy udział w licytacji, WOŚP– mówi Michał Brzeski, prezes firmy Pellas X.

Firma Pellas X powstała w 1991 roku, jako rodzinna firma pod nazwą ISOL, zajmująca się zaawansowanymi technologiami systemów grzewczych. W 2001 roku rozpoczęła produkcję palników na biomasę pod marką Pellas X. Od początku wszystkie produkty są projektowane oraz produkowane w fabryce w Pile. Obecnie firma jest postrzegana, jako jeden z liderów w produkcji ekologicznych palników na pellet zarówno w Polsce jak i na świecie.

Sebastian Daukszewicz

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=”thumbnails” theme_id=”1″ gallery_id=”31″ sort_by=”order” order_by=”asc” show_search_box=”0″ search_box_width=”180″ image_column_number=”5″ images_per_page=”30″ image_title=”none” image_enable_page=”1″ thumb_width=”180″ thumb_height=”90″ popup_fullscreen=”0″ popup_autoplay=”0″ popup_width=”800″ popup_height=”500″ popup_effect=”fade” popup_interval=”5″ popup_enable_filmstrip=”1″ popup_filmstrip_height=”70″ popup_enable_ctrl_btn=”1″ popup_enable_fullscreen=”1″ popup_enable_info=”1″ popup_enable_comment=”1″ popup_enable_facebook=”1″ popup_enable_twitter=”1″ popup_enable_google=”1″ popup_enable_pinterest=”0″ popup_enable_tumblr=”0″ watermark_type=”none” watermark_link=”http://web-dorado.com”]