PSL idzie do wyborów z hasłem „Samorząd, tu zaczyna się Wielkopolska”

W minionym tygodniu w Biurze Powiatowym PSL odbyła się konferencja prasowa Krzysztofa Paszyka, Estery Serówki, Ireny Wojciechowskiej i Jana Pikulika – kandydatów Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w okręgu nr 2 (pilski). Być może podczas kampanii wyborczej Piłę odwiedzi Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, do którego zostało złożone zaproszenie.

Podczas spotkania z mediami Krzysztof Paszyk – lider listy PSL do Sejmiku w okręgu pilskim poinformował o zarejestrowaniu listy w PKW. Poznaliśmy również hasło, które towarzyszyć będzie kampanii: Samorząd, tu zaczyna się Wielkopolska. Pokazano również motyw graficzny symbolizujący kluczowe dla PSL zagadnienie programowe, czyli zrównoważone podejście do inwestycji wojewódzkich między aglomeracją poznańską a wielkopolską na północ od Poznania.

– Chcielibyśmy, aby inwestycje w najbliższych czterech latach, czy te realizowane przez samorząd województwa czy przez dystrybucję środków unijnych koordynowane w samorządach niższych szczebli, w tych ośrodkach, które reprezentujemy: Chodzież, Piła, Oborniki, Szamotuły, Czarnków, Złotów, Trzcianka, Międzychód, Wągrowiec były brane pod uwagę w planach inwestycyjnych, które są wyznacznikiem rozwoju tych regionów. Przy tej okazji apelujemy do wyborców by w toku toczącej się kampanii zwracali na to uwagę. Ta kampania przesądzi jak ta symboliczna równoważnia rozwoju na najbliższe cztery lata dla naszego regionu na północ od Poznania będzie wyglądała – mówi Krzysztof Paszyk, lider listy PSL do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Podczas konferencji w kilku zdaniach omówiono wkład PSL w expose premier Ewy Kopacz. To dzięki PSL w expose znalazły się takie zapowiedzi jak:

1. Przygotowanie ustawy antykryzysowej dla poszkodowanych przedsiębiorców i rolników w wyniku rosyjskiego embarga.

2. Dodatkowe środki na żłobki i przedszkola.

3. Urlopy rodzicielskie dla wszystkich – studentek, nieubezpieczonych, rolniczek.

4. Świadczenie „złotówka za złotówkę” – przy wnioskowaniu o określone świadczenie przekroczenie progu dochodowego nie będzie oznaczało odebrania świadczenia.

5. Tworzenie dziennych domów opieki dla seniorów.

6. Utworzenie funduszu stabilizacji dochodów rolniczych. Dotyczył będzie w szczególności sytuacji, w których rolnik nie otrzymuje terminowo zapłaty za dostarczony towar lub drastycznie spadną ceny skupu.

7. Walka w UE o środki finansowe na rekompensaty dla rolników, poszkodowanych w wyniku rosyjskiego embarga.

8. Nowe prawo gospodarcze – ułatwienia dla prowadzących działalność gospodarczą.

9. Nowa ordynacja podatkowa.

10. Wyeliminowanie ze szkół tzw. żywności śmieciowej (jest to projekt ustawy PSL).

OKRĘG WYBORCZY NR 2 – powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, międzychodzki, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, złotowski

1.    Krzysztof Paszyk
2.    Jerzy Kado
3.    Joanna Harbuzińska-Turek
4.    Irena Wojciechowska
5.    Estera Serówka
6.    Ryszard Urbański
7.    Mirosław Gawkowski
8.    Anna Korpik
9.    Przemysław Majchrzak
10.    Jan Pikulik
11.    Sławomir Kaczmarek
12.    Renata Małecka
13.    Mateusz Sieradzki
14.    Przemysław Kurdzieko

Sebastian Daukszewicz

psl_idzie_do_wyborow10

psl_idzie_do_wyborow17 psl_idzie_do_wyborow11 psl_idzie_do_wyborow12 psl_idzie_do_wyborow13 psl_idzie_do_wyborow14 psl_idzie_do_wyborow15 psl_idzie_do_wyborow16