PTPS zatrudniło nowe siatkarki

Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej S.A. zawarło kontrakty z nowymi zawodniczkami na sezon 2014/2015. Pierwszą jest 26-letnia, mierząca 182 cm wzrostu, rozgrywająca – Katarzyna Nadziałek, drugą wychowanka i wieloletnia reprezentantka klubu Chemik Police, Justyna Raczyńska, która w pilskim zespole będzie pełnić rolę przyjmującej.

nowe_siatkarki Piła

Katarzyna Nadziałek w poprzednim sezonie występowała w klubie PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno i została zauważona przez sztab szkoleniowy pilskiego klubu podczas meczów o ORLEN Ligę. Pełniła wówczas rolę kapitana drużyny. Obserwatorom spotkań pomiędzy Piłą a Krosnem spodobała się gra Katarzyny Nadziałek, stąd zainteresowanie PTPS-u tą zawodniczką. Dotychczas była ona związana przede wszystkim z klubami podkarpackimi, między innymi z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który w tym roku wywalczył awans do ORLEN Ligi, a w ostatnich sezonach broniła barw Karpat Krosno.

Justyna Raczyńska, od roku 2003 związana była z klubem z Polic. Nowa przyjmująca pilskiej drużyny pochodzi ze Szczecina, ma niespełna 27 lat i mierzy 180 cm wzrostu. Przypomnijmy, że wraz ze swoją drużyną, beniaminkiem ORLEN Ligi, wywalczyła w minionym sezonie Puchar Polski oraz Mistrzostwo Polski. W roku 2013 została powołana przez selekcjonera Piotra Makowskiego do składu reprezentacji Polski seniorek.

Źródło: PTPS
Foto: http://karpaty-krosno.pl / http://www.chemik-police.com