Śmiertelny finał prac gospodarskich

smiertelny_final_prac_gospodarskich

6 października 2016 roku, około godziny 18:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pile odebrał zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie, znajdującym się w pobliżu maszyn gospodarczych w miejscowości Falmierowo (gm. Wyrzysk).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w nieustalonych okolicznościach doszło do porażenia prądem elektrycznym średniego napięcia mężczyzny wykonującego pracę ładowarką teleskopową. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz określeniu przy pomocy detektora prądu elektrycznego zagrożenia w miejscu prowadzonych działań ratowniczych. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

W działaniach udział brały zastępy z jednostki OSP Gromadno oraz Wyrzysk, Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Pile, w tym Oficer Operacyjny Powiatu oraz Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, Policja i Prokurator. Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia, ustalane są przez Policję.

Opracowanie: st. sekc. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła
Zdjęcia: OSP Wyrzysk