Spadochroniarze zaanektowali pilskie niebo

W niedzielnie popołudnie, 14 września, nad pilskim lotniskiem przez kilka godzin latały statki powietrzne, z których niczym ulęgałki „wysypywali” się spadochroniarze. A to za sprawą pokazów przygotowanych przez członków Polskiego Związku Spadochronowego -VIII Oddziału w Poznaniu.

W niedzielnych pokazach doświadczeni skoczkowie spadochronowi z różnych okolic Polski prezentowali swe nieprzeciętne umiejętności. Pierwszy skok wykonał Sławomir Pomietlak, sam o sobie mówiący, że jest dinozaurem spadochroniarstwa. Pan Sławomir w tym roku kończy 82 lata i to właśnie jemu przypadnie zaszczyt otwarcia tejże podniebnej uroczystości.

Dodatkową atrakcją była prezentacja mechanicznych i nie tylko zbiorów przez przedstawicieli Pilskiego Muzeum Wojskowego.

Dla fanów spadochroniarstwa istniała możliwość zakupienia skoku tandemowego. Dzięki temu można było wejść na pokład samolotu wraz z innymi skoczkami i całe wydarzenie podziwiać nie z ziemi… lecz z niebios.

Marek Mostowski
Fot. Sebastian Daukszewicz & mm

spadochroniarze_zaanektowalii10

spadochroniarze_zaanektowalii33 spadochroniarze_zaanektowalii11 spadochroniarze_zaanektowalii12 spadochroniarze_zaanektowalii13 spadochroniarze_zaanektowalii14 spadochroniarze_zaanektowalii15 spadochroniarze_zaanektowalii16 spadochroniarze_zaanektowalii17 spadochroniarze_zaanektowalii18 spadochroniarze_zaanektowalii19 spadochroniarze_zaanektowalii20 spadochroniarze_zaanektowalii21 spadochroniarze_zaanektowalii22 spadochroniarze_zaanektowalii23 spadochroniarze_zaanektowalii24 spadochroniarze_zaanektowalii25 spadochroniarze_zaanektowalii26 spadochroniarze_zaanektowalii27 spadochroniarze_zaanektowalii28 spadochroniarze_zaanektowalii29 spadochroniarze_zaanektowalii30 spadochroniarze_zaanektowalii31 spadochroniarze_zaanektowalii32