Spawanie metali po raz szósty w PWSZ
21 listopada kolejny raz Zakład Inżynierii Mechanicznej i Transportu Instytutu Politechnicznego PWSZ w Pile, Oddział SIMP w Pile oraz Koła SIMP Spawalników przy PWSZ w Pile, udowodnili jak szerokim zagadnieniem jest spawanie metali. Wymagania, badania i nowe technologie to temat przewodni szóstego już Seminarium, które każdego roku gromadzi krajowych i zagranicznych specjalistów wiodących prym na rynku usług spawalniczych.
Seminarium jest atrakcyjne nie tylko ze względu na możliwość podnoszenia kompetencji. Ukazuje ono jednocześnie, że branża spawalnicza rozwija się w zaskakującym tempie. Przekonać mogli się o tym zarówno uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy do południa mogli zobaczyć jak wyglądają najnowsze sprzęty spawalnicze oraz porozmawiać z przedstawicielami znanych marek oraz wykładowcami Instytutu Politechnicznymi, jak również osoby profesjonalnie zajmujące się tą dziedziną.
W godzinach popołudniowych odbył się panel dla specjalistów z branży. Poruszana tematyka dotyczyła m.in. zmian zasad egzaminowania spawaczy; symulatorów spawania GSI SLV; wysoko wydajnego spawania metodą MIG/MAG; nowych wdrożeń z zakresu automatyzacji i robotyzacji procesów spajania.
Tradycją Seminarium są również spektakularne pokazy spawania – tym razem prezentowane m.in. przez takie firmy jak: SLV HALLE, PUH TEST, MERKLE, ESAB, FRONIUS, AIR LIQUIDE, TERMETAL PIŁA, TUV NORD POLSKA, UNIMETAL ZŁOTÓW, ABICOR, BINZEL.
Aleksandra Fabiszak