Sprawca kradzieży i posiadacz narkotyków w rękach ujskich policjantów

Sprawca_kradziezy

26 stycznia 2017 roku patrolowcy z Posterunku Policji w Ujściu przy legitymowanym mężczyźnie ujawnili narkotyki. Dzień wcześniej ujscy funkcjonariusze ustalili sprawcę kradzieży kół od przyczepy podłodziowej. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Za kradzież grozi sprawcy do 5 lat więzienia, a za posiadanie narkotyków do 3 lat.

26 stycznia br. ujscy policjanci podczas pełnienia służby patrolowej zauważyli znanego im 23-letniego mieszkańca Ujścia, który na widok mundurowych zaczął nerwowo się zachowywać, zmieniał kierunek marszu. Patrolowcy postanowili sprawdzili co wywołało taki niepokój u przechodnia. Gdy mundurowi poinformowali mężczyznę, że przystępują do kontroli osobistej ten podjął nieudolną próbę ucieczki. Przy niesfornym 23-latku policjanci znaleźli schowany w skarpecie woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Badanie przeprowadzone przez pilskiego technika kryminalistyki potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych za co grozi mu do 3 lat więzienia. Wcześniej był już notowany za przestępstwa kryminalne.

Dzień wcześniej, tj. 25 stycznia, funkcjonariusze z Ujścia na podstawie materiałów własnych ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży kół od przyczepy podłodziowej warte 3,500 zł.

Zatrzymany to 40-letni mieszkaniec gminy Ujście. Kradzieży dokonał z terenu zakładu, w którym był zatrudniony. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyraził  chęć do dobrowolnego poddania się karze. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Piła