Sprawcy włamania w rękach pilskich kryminalnych

Sprawcy_wlamania

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mieszkańców Piły. Mężczyźni są podejrzani o włamanie do sklepu przy ulicy Prusa w Pile i kradzież alkoholu. Właściciel oszacował straty na kwotę blisko 1 tys. złotych. Teraz za nieodpowiedzialne zachowanie grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili zajmujący się sprawą pilscy kryminalni do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 lipca br. przy ulicy Prusa w Pile. W tym czasie nieznani sprawcy wybili szybę w oknie sklepu i weszli do środka. Łupem amatorów cudzego mienia padł alkohol. Właściciel oszacował straty na kwotę blisko 1 tys. złotych.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania włamywaczy. Jak się okazało, śledczy szybko wpadli na ich ślad. Po kilku dniach, jakie upłynęły od włamania, policjanci mieli już pewność, że przestępstwa dokonały konkretne osoby. Złodzieje wpadli w ręce kryminalnych na początku tego tygodnia na terenie Piły.

Zatrzymani, to mieszkańcy Piły w wieku 24 i 32 lat. Oświadczyli, że włamali się do sklepu, bo chcieli ukraść pieniądze, a ponieważ ich nie było, to wzięli alkohol, który później sprzedali. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

mł. asp. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *